• A-
  • A
  • A+
четврток, 26 април 2018, 

Најави

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

26 април 2018 Скопје - Претседателката на Република Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ  во официјалн... повеќе...

 
МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

26 април 2018 Скопје - Претседателката на Република Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ  во официјалн... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

26 април 2018 Софија - Средба на министрите за финансии од ЕУ. Вашингтон - Германската канцеларка ... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

25 април 2018 Скопје - Седница на собраниската Комисија за надзор над спроведувањето на посебната и... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

25 април 2018 Скопје - Седница на собраниската Комисија за надзор над спроведувањето на посебната и... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

25 април 2018 Вашингтон - Францускиот претседател Емануел Макрон ќе има обраќање пред американскиот... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

24 април 2018  Талин - Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери на конферен... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

24 април 2018  Талин - Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери на конферен... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

24 април 2018 Вашингтон - Францускиот претседател Емануел Макрон во работна посета на САД. Брисел ... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

23 април 2018 Скопје - Седница на собраниската Комисија за одбрана и безбедност. (Сала 6/11:00) Ск... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

23 април 2018 Скопје - Седница на собраниската комисија за одбрана и безбедност. (Сала 6/11:00) Ск... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

22 април 2018  Скопје - Заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули ... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

22 април 2018 Асунсион - Претседателски избори во Парагвај. Токио - Кралот и кралицата на Шведска ... повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

21 април 2018 Скопје -  Премиерот Зоран Заев и министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески  на... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

21 април 2018 (МИА) Рим - Конгрес на италијанската левоцентристичка Демократска партија на кој треб... повеќе...

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

20 април 2018 Скопје - Премиерот Зоран Заев ќе го посети Фондот за иновации и технолошки развој. (... повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

20 април 2018 Скопје - Премиерот Зоран Заев ќе го посети Фондот за иновации и технолошки развој. (... повеќе...

Мозаик

Букурешт - град на кабли

Романскиот главен град Букурешт би можел да се нар...

Гркинка е највозрасна жена на светот (видео)

Пред неколку дена почина највозрасното лице на све...

Премиера на „Одмаздници: Војна на Бесконечноста“, ФХ3Х работеа на ефектите

Македонската компанија за анимација и визуелни ефе...

Ќе се снима филм заснован на „Долгата прошетка“ на Стивен Кинг

Сценаристот Џејмс Вандербилт го подготви текстот з...

Се планира филм за секс скандалот Вајнстин

Продукциските куќи Анапурна и План Б, во соработка...