• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Најави

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

5 септември 2018 Скопје - Седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет. (Собрание на РМ,... повеќе...

 
МИА најави - свет

МИА најави - свет

5 септември 2018 Вашингтон - Продолжуваат трговските преговори меѓу САД и Канада Анкара - Германск... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

4 септември 2018 Скопје - Седница на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата. (С... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

4 септември 2018 Скопје - Седница на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата. (С... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

4 септември 2018 Измир - Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на средба со својот турски коле... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

3 септември 2018   Скопје - Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, ќе ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

3 септември 2018   Скопје - Собранието на Република Македонија ќе ги одржи 58. и 32. седница. (12:... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

3 септември 2018 (МИА)  Кито - Во Еквадор се одржува регионална конференција за бегалците кои ја на... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

2 септември 2018 Куманово  - Премиерот Зоран Заев и претседателот на Република Србија Александар Ву... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

2 септември 2018 Анаполис - Погреб на американскиот сенатор Џон Мекејн Кигали - Почнува неколкудне... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

1 септември 2018 Скопје - Министерот за дијаспора Едмонд Адеми во посета на Германија и Австрија.  ... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

1 Септември 2018 Вашингтон – Комеморација за Џон Мекејн во Националната катедрала во Вашингтон. Ну... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

31 август 2018 Скопје - Премиерот Зоран Заев ќе учествува на меѓународната конференција „Македонија... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

31 август 2018 Скопје - Премиерот Зоран Заев ќе учествува на меѓународната конференција „Македонија... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

31 август 2018 Вашингтон/Феникс - Комеморации за починатиот американски сенатор Џон Мекејн Виена -... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

30 август 2018 Скопје - Собранието на Република Македонија ќе ја продолжи 58. седница. (12:00) Ско... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

30 август 2018 Скопје - Собранието на Република Македонија ќе ја продолжи 58. седница. (12:00) Ско... повеќе...

Мозаик

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...

Истражувачите поблиску до конечно лоцирање на бродот на капетан Џејмс Кук

Потрагата по кобното место за „Ендивор“ - бродот н...

Јакната на Хан Соло на аукција, се очекуваат 1,3 милион долари

Јакната што Харисон Форд ја носеше глумејќи го лик...