• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Најави

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

22 август 2018  Скопје - Седница на собраниската Комисија за транспорт, врски и екологија. (Сала 4/... повеќе...

 
МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

22 август 2018  Скопје - Седница на собраниската Комисија за транспорт, врски и екологија. (Сала 4/... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

22 август 2018 Сочи - Рускиот претседател Владимир Путин ќе оствари средба со финскиот колега Саули... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

21 август 2018 Кочани - Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска ќе ја посети новоот... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

21 август 2018 (МИА)  Брисел - Средба на британскиот министер за Брегзит, Доминик Раб со главниот п... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

20 август 2018 Скопје - Седница на собраниската Комисија за економски прашања. (сала 4/11:00) Скоп... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

20 август 2018 (МИА)  Атина - Грција осум години по економската криза излегува од програмата за спа... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

19 август 2018 Скопје -  Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и директорката на ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

18 август 2018 Скопје - Изложба на борбени средства, техника и опрема збогатена со голем број на ак... повеќе...

МИА најави свет

МИА најави свет

18 август 2018 Анкара - Почнува годишната конвенција на турската владејачка Партија на правдата и р... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

17 август 2018 Скопје - Централна свеченост по повод 18 Август - Денот на Армијата на Република Мак... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

17 август 2018 Скопје - Централна свеченост по повод 18 Август - Денот на Армијата на Република Мак... повеќе...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

Љубљана – Парламентот на Словенија гласа за назначување на Маријан Шарац на премиерската функција Б... повеќе...

МИА Најави-Македонија  (ДПЛ)

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

16 август 2018   Скопје - Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и началникот н... повеќе...

МИА Најави-Македонија  (ДПЛ)

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

16 август 2018   Скопје - Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и началникот н... повеќе...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

Токио – Јапонската Влада ќе соопшти економски показатели за јули ### повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

15 август 2018 Криволак - Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амба... повеќе...

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...