Најави

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

21 август 2018 Кочани - Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска ќе ја посети новоот... повеќе...

 
МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

21 август 2018 (МИА)  Брисел - Средба на британскиот министер за Брегзит, Доминик Раб со главниот п... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

20 август 2018 Скопје - Седница на собраниската Комисија за економски прашања. (сала 4/11:00) Скоп... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

20 август 2018 (МИА)  Атина - Грција осум години по економската криза излегува од програмата за спа... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

19 август 2018 Скопје -  Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и директорката на ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

18 август 2018 Скопје - Изложба на борбени средства, техника и опрема збогатена со голем број на ак... повеќе...

МИА најави свет

МИА најави свет

18 август 2018 Анкара - Почнува годишната конвенција на турската владејачка Партија на правдата и р... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

17 август 2018 Скопје - Централна свеченост по повод 18 Август - Денот на Армијата на Република Мак... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

17 август 2018 Скопје - Централна свеченост по повод 18 Август - Денот на Армијата на Република Мак... повеќе...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

Љубљана – Парламентот на Словенија гласа за назначување на Маријан Шарац на премиерската функција Б... повеќе...

МИА Најави-Македонија  (ДПЛ)

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

16 август 2018   Скопје - Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и началникот н... повеќе...

МИА Најави-Македонија  (ДПЛ)

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

16 август 2018   Скопје - Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и началникот н... повеќе...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

Токио – Јапонската Влада ќе соопшти економски показатели за јули ### повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

15 август 2018 Криволак - Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амба... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

14 август 2018  Скопје - Директорот на Царинската управа Ѓоко Танасоски на средба со новинари ќе ин... повеќе...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

Исламабад -  Имран Кан се очекува да биде формално инаугуриран како нов премиер на Пакистан. Бер... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

13 август 2018 Скопје -  Тематски панел на тема: „Патот до Брисел преку Охрид“ по повод одбележувањ... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...