• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Најави

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

Токио – Јапонската Влада ќе соопшти економски показатели за јули ### повеќе...

 
МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

15 август 2018 Криволак - Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амба... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

14 август 2018  Скопје - Директорот на Царинската управа Ѓоко Танасоски на средба со новинари ќе ин... повеќе...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

Исламабад -  Имран Кан се очекува да биде формално инаугуриран како нов премиер на Пакистан. Бер... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

13 август 2018 Скопје -  Тематски панел на тема: „Патот до Брисел преку Охрид“ по повод одбележувањ... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

13 август 2018 Анкара - Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска и утре во посет... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

12 август 2018 Скопје - Прес-конференција на Независниот синдикат на затворска полиција. (хот.„Вип“... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

12 август 2018 (МИА) Актау (Казахстан) - Средба на претседателите на Казахстан, Азербејџан, Иран, Р... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

11 август 2018 Скопје - Редовно годишно Собрание на Комората на здравствени работници на Република ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

11 август 2018 Скопје - Редовно годишно Собрание на Комората на здравствени работници на Република ... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

11 август 2018 (МИА) Мадрид - Средба на шпанскиот премиер Педро Сначез со германската канцеларка Ан... повеќе...

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

10 август 2018 Скопје - Одбележување 17 години од загинувањето на осуммината бранители кај Љуботенс... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

10 август 2018 (МИА) Букурешт - Антивладини протести во Букурешт со барање за оставка на романската... повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

10 август 2018 Скопје - Тематски брифинг со директорот на УБК Горан Николовски (Кабинетот на директ... повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

9 август 2018  Скопје - Командантот на Командата на американските сили во Европа и Врховната команд... повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

9 август 2018  Скопје - Командантот на Командата на американските сили во Европа и Врховната команд... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

9 август 2018 (МИА) Нагасаки - Церемонија на одбележување на годишнината од американскиот напад со ... повеќе...

Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...