Најави

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

6 август 2018 Скопје - Министерот без ресор Аксел Ахмедовски, задолжен за спроведување на Стратегиј... повеќе...

 
МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

6 август 2018 Скопје - Прес-конференција на Стопанска комора на Македонија посветена на Законот за ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

5 август 2018  Охрид - Концерт на дуо „Сора“ во рамки на „Охридско лето“. (Црква „Св.Софија/21:30) ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

4 август 2018  Охрид - Прес-конференција по повод 58-от роденден на фестивалот „Охридско лето“ во о... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

4 август 2018 Приштина - Изминува рокот за формирање статут на Заедницата на српски општини во Косо... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

3 август 2018   Демир Хисар - Отворање на изложбата „Зерорендум“ на „Колектив Зеро“ во рамки на ман... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

2 август 2018  Одбележување на 2 Август - Денот на Републиката, 115 години од почетокот на Илинденс... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

2 август 2018 Сингапур - Средба на министрите за надворешни работи од Југоисточна Азија. Хонлулу -... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

1 август 2018 Скопје - Вршителот на должноста заменик-помошник државен секретар на САД за Европа и ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

1 август 2018 Охрид - Премиерот Зоран Заев ќе присуствува на отворањето на новата автобуска станица... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

1 август 2018 Варшава - Во главниот град на Полска ќе се одбележи Варшавското востаниот против наци... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

31 јули 2018 Скопје - Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери ќе одржи сре... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

31 јули 2018 Скопје - Прес-конференција на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев. (Влада ... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

31 јули 2018 Москва - Средба на министрите за надворешни работи и за одбрана на Русија и Јапонија. ... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија 30 јули 2018  Скопје - Новоименуваната амбасадорка на Обединетото Кралство... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

30 јули 2018  Куманово - Премиерот Зоран Заев ќе присуствува на отпочнување со градба на нова спорт... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

30 јули 2018  Скопје - Свечени изјави на членовите на Државната изборна комисија пред претседателот... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...