• A-
  • A
  • A+
среда, 25 април 2018, 

Скопје

Чистење и хлорирање на резервоарот за вода во Сопиште, можни прекини во водоснабдувањето

Чистење и хлорирање на резервоарот за вода во Сопиште, можни прекини во водоснабдувањето

Скопје, 24 април 2018 (МИА) - Во селото Сопиште утре се можни мали прекини во водоснабдувањето порад... повеќе...

 
Без струја утре неколку скопски села

Без струја утре неколку скопски села

Скопје, 24 април 2018 (МИА) - Неколку скопски села утре во одреден временски период ќе останат без с... повеќе...

Мичурин ќе добие нов парк

Мичурин ќе добие нов парк

Скопје, 24 април 2018 (МИА) - Општина Аеродром ќе гради нов парк во населбата Мичурин, спроти ОУ „Бл... повеќе...

Општина Карпош ќе субвенционира купување велосипед

Општина Карпош ќе субвенционира купување велосипед

Скопје, 24 април 2018 (МИА) - Жителите на општина Карпош од четврток ќе можат да аплицираат на јавни... повеќе...

Утре без вода дел од улиците „Васил Главинов“ и „Димитрија Чуповски“

Утре без вода дел од улиците „Васил Главинов“ и „Димитрија Чуповски“

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - ЈП Водовод и канализација - Скопје соопшти дека утре од 08:30 часот бе... повеќе...

Ќе се чисти и хлорира резервоарот за вода во Ракотинци

Ќе се чисти и хлорира резервоарот за вода во Ракотинци

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - ЈП „Водовод“ утре ќе започне со чистење и хлорирање на резервоарот Рак... повеќе...

Шилегов очекува догодина да почне изградбата на тунелите под Кале

Шилегов очекува догодина да почне изградбата на тунелите под Кале

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов очекува во текот на наред... повеќе...

Шилегов: Пари за жичницата кон Водно има, проблематична е нејзината стартна точка

Шилегов: Пари за жичницата кон Водно има, проблематична е нејзината стартна точка

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Пари за реализација на втората фаза од жичницата кон Водно има, но про... повеќе...

Шилегов: Лажни се тврдењата за платата на директорот на ЈП „Улици и патишта“

Шилегов: Лажни се тврдењата за платата на директорот на ЈП „Улици и патишта“

Скопје, 23 април 2018 (МИА) – Директорот на ЈП „Улици и патишта“ Сенко  Смаиловиќ има основна плата ... повеќе...

Без вода утре делови од општина Бутел

Без вода утре делови од општина Бутел

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Без вода утре во периодот од 8 до 14 часот ќе бидат корисниците од нас... повеќе...

Делови од Бутел и Радишани утре без вода

Делови од Бутел и Радишани утре без вода

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Корисниците од населбите Бутел-1 и Радишани, како и стопанските субјек... повеќе...

Распишан јавниот повик за субвенции за купување велосипеди

Распишан јавниот повик за субвенции за купување велосипеди

Скопје, 21 април 2018 (МИА) - Град Скопје го распиша јавниот повик со кој граѓаните ќе имаат можност... повеќе...

Нов урбан сквер и детски парк во Карпош

Нов урбан сквер и детски парк во Карпош

Скопје, 20 април 2018 (МИА) - Нов урбан сквер и детски парк ќе добијат граѓаните на Општина Карпош, ... повеќе...

Град Скопје утре ќе го објави повикот за субвенции за велосипеди

Град Скопје утре ќе го објави повикот за субвенции за велосипеди

Скопје, 20 април 2018 (МИА) - Субвенции за велосипеди, нов екоавтобус и велосипедски патеки, најави ... повеќе...

Шилегов избран за потпретседател на Мрежата на асоцијации на локални самоуправи од ЈИЕ

Шилегов избран за потпретседател на Мрежата на асоцијации на локални самоуправи од ЈИЕ

Скопје, 18 април 2018 (МИА) - Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов е назначен за прв потпре... повеќе...

Поради чистење и хлорирање на резервоарот можен мал прекин во водоснабудувањето во село Радишани

Поради чистење и хлорирање на резервоарот можен мал прекин во водоснабудувањето во село Радишани

Скопје, 18 април 2018 (МИА) - ЈП Водовод и Канализација утре од 9:00 часот ќе почне со чистење и хло... повеќе...

Без струја дел од Карпош, Центар и Влае

Без струја дел од Карпош, Центар и Влае

Скопје, 18 април 2018 (МИА) - Дел од општините Карпош и Центар, како и дел од населбата Влае утре во... повеќе...