• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Скопје

Без вода утре дел од корисниците на улица „Пушкинова“ во Кисела Вода

Без вода утре дел од корисниците на улица „Пушкинова“ во Кисела Вода

Скопје, 6 август 2018 (МИА) - Поради изведување на водоводен приклучок од Ф 125 мм, на ул.Пушкинова ... повеќе...

 
Заменети 155 стари контејнери со нови на 28 локации во Скопје

Заменети 155 стари контејнери со нови на 28 локации во Скопје

Скопје, 6 август 2018 (МИА) - Град Скопје замени со нови вкупно 155 дотраени контејнери на 28 локаци... повеќе...

Дополнителен број автобуси на линиите 69 и 28

Дополнителен број автобуси на линиите 69 и 28

Скопје, 6 август 2018 (МИА) - Во пресрет на верските празници Св.Петка и Св.Пантелејмон утре, задутр... повеќе...

Уредени 12 илјади метри квадратни зеленило во Скопје

Уредени 12 илјади метри квадратни зеленило во Скопје

Скопје, 6 август 2018 (МИА) - Екипи на Град Скопје и на Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ по... повеќе...

Уметнички дела од Скопје за Атина

Уметнички дела од Скопје за Атина

Скопје, 6 август 2018 (МИА) - Град Скопје ќе го организира превозот на донираните уметнички дела кои... повеќе...

Опожарен автомобил во Ченто

Опожарен автомобил во Ченто

Скопје, 6 август 2018 (МИА) - Еден автомобил рано изутрината бил запален на улицата „Методија Андоно... повеќе...

Две години од поплавите во Скопско

Две години од поплавите во Скопско

Скопје, 6 август 2018 (МИА) - Скопје денеска одбележува две години од невремето што предизвика попла... повеќе...

Нови велосипедски патеки на неколку локации во Скопје

Нови велосипедски патеки на неколку локации во Скопје

Скопје, 5 август 2018 (МИА) - Град Скопје соопшти дека се почнати или ќе започнат градежни работи на... повеќе...

Две години од поплавите во Скопско

Две години од поплавите во Скопско

Скопје, 5 август 2018 (МИА) - Скопје утре ќе одбележи две години од невремето што предизвика поплави... повеќе...

Утре второ прскање против ларви од комарци на подрачјето на Скопје

Утре второ прскање против ларви од комарци на подрачјето на Скопје

Скопје, 5 август 2018 (МИА) - Град Скопје соопшти дека утре и задутре ќе се изврши втората фаза од п... повеќе...

Ново паркиралиште за велосипеди на плоштадот „Македонија“

Ново паркиралиште за велосипеди на плоштадот „Македонија“

Скопје, 4 август 2018 (МИА) - На плоштадот „Македонија“ денеска е поставено  паркиралиште за велосип... повеќе...

Дел од Усје денеска без вода

Дел од Усје денеска без вода

Скопје, 3 август 2018 (МИА) - Корисниците од високата зона Усје денеска од 11 часот ќе имаат прекин ... повеќе...

Се гради нова улица со паркинг во Мичурин

Се гради нова улица со паркинг во Мичурин

Скопје, 3 август 2018 (МИА) - Во населбата Мичурин почна изградба на комплетно нова улица со јавно п... повеќе...

Второ прскање против ларви од комарци на подрачјето на Скопје

Второ прскање против ларви од комарци на подрачјето на Скопје

Скопје, 3 август 2018 (МИА) - Град Скопје соопшти дека во наредниот период ќе се изврши втората фаза... повеќе...

Делови од неколку скопски општини  утре без струја

Делови од неколку скопски општини утре без струја

Скопје, 2 август 2018 (МИА) - Дел од корисниците на ул. „Капиштец“ во општина Центар утре ќе немаат ... повеќе...

Распишан оглас за времени вработувања во основните училишта во Кисела Вода

Распишан оглас за времени вработувања во основните училишта во Кисела Вода

Скопје, 1 август 2018 (МИА) - Десет образовни асистенти со завршено високо образование-профил диплом... повеќе...

Корисниците од ТЦ „Бисер“ утре без струја

Корисниците од ТЦ „Бисер“ утре без струја

Скопје, 1 август 2018 (МИА) - Корисниците од Трговскиот центар „Бисер“ утре од 9 до 11 часот ќе оста... повеќе...