Скопје

Почна тридневната акција за чистење во општина Бутел

Почна тридневната акција за чистење во општина Бутел

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Екипи на јавните градски претпријатија „Комунална хигиена“ и „Парк... повеќе...

 
Шилегов: Ќе се реши проблемот со водоснабдувањето во високата зона во Аеродром

Шилегов: Ќе се реши проблемот со водоснабдувањето во високата зона во Аеродром

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Екипи на Јавното претпријатие „Водовод и канализација“- Скопје ја ... повеќе...

Делови од Центар и Студеничани утре без струја

Делови од Центар и Студеничани утре без струја

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Корисниците од улиците „Ганчо Хаџипанзов“, „Димитар Пандилов“, „Ка... повеќе...

Со граѓански пријави до поефикасна администрација на Град Скопје

Со граѓански пријави до поефикасна администрација на Град Скопје

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Жителите кои не се задоволни од работата на администрацијата на Гр... повеќе...

Со велопикник на Водно почна одбележувањето на европската недела на мобилност 2018

Со велопикник на Водно почна одбележувањето на европската недела на мобилност 2018

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) - Со велопикник и велоекспо денеска на Средно Водно почна одбележува... повеќе...

Велопикник и велоекспо на Средно Водно

Велопикник и велоекспо на Средно Водно

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) - Со велопикник и велоекспо што ќе се одржат на Средно Водно денеска... повеќе...

Посебен сообраќаен режим во Скопје

Посебен сообраќаен режим во Скопје

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) - Поради одржување јавен собир денеска од 12:30 часот ќе биде воведе... повеќе...

Викендов посебен сообраќаен режим во Скопје

Викендов посебен сообраќаен режим во Скопје

Скопје, 15 септември 2018 (МИА) - Поради одржување јавен собир во текот на викендов во Скопје ќе бид... повеќе...

Субвенции за две илјади семејства за чистење оџаци

Субвенции за две илјади семејства за чистење оџаци

Скопје, 15 септември 2018 (МИА) - Град Скопје оваа есен ќе субвенционира 2.000 домаќинства и други с... повеќе...

Викендов посебен сообраќаен режим во Скопје

Викендов посебен сообраќаен режим во Скопје

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Поради одржување на јавен собир во текот на претстојниот викенд во... повеќе...

„Skopje Beer Fest“ од 20-ти до 22-ри септември на стадионот на АРМ

„Skopje Beer Fest“ од 20-ти до 22-ри септември на стадионот на АРМ

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Традиционалниот „Гурмански викенд во Скопје – Пиволенд“ со нов кон... повеќе...

Град Скопје почнува реформа во градската администрација

Град Скопје почнува реформа во градската администрација

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) – Прв пат во историјата на Град Скопје се воведува внатрешна контрол... повеќе...

Дел од Бардовци в понеделник без струја

Дел од Бардовци в понеделник без струја

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - В понеделник од 9 до 14 часот без струја ќе останат корисниците од... повеќе...

Акции за чистење на скопскиот плоштад и во општина Бутел

Акции за чистење на скопскиот плоштад и во општина Бутел

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - На Градскиот плоштад во Скопје и во Општина Бутел денеска ќе бидат... повеќе...

Од октомври во ОУ „Кирил Пејчиновиќ“ во Кисела Вода ќе се изучува италијански јазик

Од октомври во ОУ „Кирил Пејчиновиќ“ во Кисела Вода ќе се изучува италијански јазик

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Учениците од петто одделение во Основното училиште „Кирил Пејчинов... повеќе...

Без вода утре делови од општина Центар

Без вода утре делови од општина Центар

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) -  Поради водоводен приклучок ф-100 мм., на ул. „Јордан Мијалков“ бб... повеќе...

Без вода утре неколку улици во Центар

Без вода утре неколку улици во Центар

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) -  Без вода утре од 9:30 часот ќе останат дел од корисниците од улиц... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...