Скопје

„Skopje Beer Fest“ од 20-ти до 22-ри септември на стадионот на АРМ

„Skopje Beer Fest“ од 20-ти до 22-ри септември на стадионот на АРМ

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Традиционалниот „Гурмански викенд во Скопје – Пиволенд“ со нов кон... повеќе...

 
Град Скопје почнува реформа во градската администрација

Град Скопје почнува реформа во градската администрација

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) – Прв пат во историјата на Град Скопје се воведува внатрешна контрол... повеќе...

Дел од Бардовци в понеделник без струја

Дел од Бардовци в понеделник без струја

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - В понеделник од 9 до 14 часот без струја ќе останат корисниците од... повеќе...

Акции за чистење на скопскиот плоштад и во општина Бутел

Акции за чистење на скопскиот плоштад и во општина Бутел

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - На Градскиот плоштад во Скопје и во Општина Бутел денеска ќе бидат... повеќе...

Од октомври во ОУ „Кирил Пејчиновиќ“ во Кисела Вода ќе се изучува италијански јазик

Од октомври во ОУ „Кирил Пејчиновиќ“ во Кисела Вода ќе се изучува италијански јазик

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Учениците од петто одделение во Основното училиште „Кирил Пејчинов... повеќе...

Без вода утре делови од општина Центар

Без вода утре делови од општина Центар

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) -  Поради водоводен приклучок ф-100 мм., на ул. „Јордан Мијалков“ бб... повеќе...

Без вода утре неколку улици во Центар

Без вода утре неколку улици во Центар

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) -  Без вода утре од 9:30 часот ќе останат дел од корисниците од улиц... повеќе...

Почна реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди“ во Влае

Почна реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди“ во Влае

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денеска присуствуваше... повеќе...

Делови од неколку скопски општини и села утре без струја

Делови од неколку скопски општини и села утре без струја

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Дел од корисниците од улиците со броевите „52“, „48“ и „50“, патот... повеќе...

Опожарени две возила кај „Мајчин дом“ во Скопје

Опожарени две возила кај „Мајчин дом“ во Скопје

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Две патнички возила утринава биле опожарени на паркинг на булеваро... повеќе...

Делови од Скопје денеска без струја

Делови од Скопје денеска без струја

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Жителите од скопското село Горно Соње денеска од 8:30 до 13:30 час... повеќе...

Aкција на администрацијата на ЈП „Комунална хигиена“ за почисто Скопје

Aкција на администрацијата на ЈП „Комунална хигиена“ за почисто Скопје

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - По повод Глобалниот ден на чистотата, администрацијата на Јавното ... повеќе...

Од петок нова дезинсекција против комарци во Скопје

Од петок нова дезинсекција против комарци во Скопје

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Авионска дезинсекција против ларви и возрасни комарци во Скопје ќе... повеќе...

Градската администрција напролет во нови простории

Градската администрција напролет во нови простории

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) -  Вработените во Град Скопје во март или април следната година ќе с... повеќе...

Град Скопје подготвува кривична пријава за пренесена концесија за билборди

Град Скопје подготвува кривична пријава за пренесена концесија за билборди

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Град Скопје подготвува кривична пријава поради недозволен пренос н... повеќе...

Утре без вода делови од општина Центар

Утре без вода делови од општина Центар

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Заради дефект на затворач на водоводна мрежа со пречник 300 мм на ... повеќе...

Шилегов: Досега исчитени 220 депонии во Скопје

Шилегов: Досега исчитени 220 депонии во Скопје

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Во населбата Хиподром денеска почна акцијата за чистење на општина... повеќе...