• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Скопје

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) - Без електрична енергија утре од 08:30 до 15:00 часот ќе бидат корис... повеќе...

 
„Водовод и канализација“ - Скопје воведе нова услуга за електронско плаќање

„Водовод и канализација“ - Скопје воведе нова услуга за електронско плаќање

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) - „Плати брзо“ е новата услуга за слуга за електронско плаќање на сме... повеќе...

Делови од Карпош, Кисела Вода и Чаир утре без струја

Делови од Карпош, Кисела Вода и Чаир утре без струја

Скопје, 4 септември 2018 (МИА) - Во периодот од 9 до 15 утре часот без струја ќе бидат корисниците о... повеќе...

Шилегов: Се додека постои дилемата за гасоводот на Водно, ќе разговараме

Шилегов: Се додека постои дилемата за гасоводот на Водно, ќе разговараме

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) –Подготвен сум се додека постојат изразени дилеми, да повикувам на ра... повеќе...

Сугаревски: Сечата на шума на Водно од планираните 3.000 ќе се сведе на 1.400 метри кубни дрва

Сугаревски: Сечата на шума на Водно од планираните 3.000 ќе се сведе на 1.400 метри кубни дрва

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) – Македонски енергетски ресурси (МЕР) изработи предлог на нова траса ... повеќе...

Вкупно 565 првачиња го одржаа првиот училишен час во општина Центар

Вкупно 565 првачиња го одржаа првиот училишен час во општина Центар

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Вкупно 565 првачиња од општина Центар денеска за првпат го слушнаа ... повеќе...

Дебата во Град Скопје за гасоводот на Водно (во живо)

Дебата во Град Скопје за гасоводот на Водно (во живо)

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Град Скопје денеска организира јавна дебата за изградбата на гасово... повеќе...

Делови од Кисела Вода, Сопиште и Шуто Оризари утре без струја

Делови од Кисела Вода, Сопиште и Шуто Оризари утре без струја

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Корисниците лоцирани на улиците „Че Ге Вара“, „Бутелски венец“ и „М... повеќе...

МИА директно ќе ја пренесува дебата во Град Скопје за гасоводот на Водно

МИА директно ќе ја пренесува дебата во Град Скопје за гасоводот на Водно

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Јавна дебата за изградбата на гасоводот на Водно ќе се одржи денеск... повеќе...

МИА директно ќе ја пренесува дебата во Град Скопје за гасоводот на Водно

МИА директно ќе ја пренесува дебата во Град Скопје за гасоводот на Водно

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Град Скопје денеска организира јавна дебата за изградбата на гасово... повеќе...

Јавна дебата за изградбата на гасоводот на Водно

Јавна дебата за изградбата на гасоводот на Водно

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Јавна дебата за изградбата на гасоводот на Водно ќе се одржи денеск... повеќе...

Акција за чистење на општина Аеродром

Акција за чистење на општина Аеродром

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Општина Аеродром во соработка со јавните претпријатија на Град Скоп... повеќе...

Без струја делови од Центар, Карпош, Петровец, Сарај и Студеничани

Без струја делови од Центар, Карпош, Петровец, Сарај и Студеничани

Скопје, 2 септември (МИА) - Делови од Центар, Карпош, Петровец, Сарај и Студеничани утре во одреден ... повеќе...

Во август 27 пријави за недолично однесување на контролори од ЈСП

Во август 27 пријави за недолично однесување на контролори од ЈСП

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) - Во текот на овој месец се добиени 27 пријави од граѓани за недоличн... повеќе...

Дебатата за гасоводот ќе биде пренесувана во живо

Дебатата за гасоводот ќе биде пренесувана во живо

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) - Во живо ќе се пренесува дебатата на надлежните државни органи и гра... повеќе...

Шилегов: Нови фасади за средните училишта и бесплатен превоз за сите средношколци

Шилегов: Нови фасади за средните училишта и бесплатен превоз за сите средношколци

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) - Гимназијата „Орце Николов“ е едно од средните училишта кое во новат... повеќе...

Реконструирани јаслите во градинката Кочо Рацин – клон Бели Мугри

Реконструирани јаслите во градинката Кочо Рацин – клон Бели Мугри

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) - Општина Центар започна со комплетна реконструкција на три занимални... повеќе...

Мозаик

Две јапонски сонди слетаа на астероидот Ријугу (видео)

Јапонско вселенско летало „Хајабуса2“ испрати два ...

Која е разликата помеѓу белите и кафените јајца?

Најверојатно сте се запрашале за разликата меѓу ја...

Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019

Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019...

Во Минхен почна 185. издание на Октоберфест

Во Минхен денеска почнува 185. издание на познатио...

Кање Вест одлучи да го напушти Лос Анџелес

Кање Вест донесе одлука заедно со семејството да с...