• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Скопје

Продолжен рокот за парична помош за првачиња во општина Аеродром

Продолжен рокот за парична помош за првачиња во општина Аеродром

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Рокот за пријавување првачиња за еднократна парична помош од 3.500 де... повеќе...

 
 Санација на градинките во општина Кисела Вода

Санација на градинките во општина Кисела Вода

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Општина Кисела Вода информира дека се санираат градинките на нивната ... повеќе...

Без струја утре делови од Пинтија, Чојлија и Јурумлери

Без струја утре делови од Пинтија, Чојлија и Јурумлери

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Без електрична енергија утре ќе останат делови од Пинтија, Чојлија и ... повеќе...

Два пожара во Скопје, повредени нема

Два пожара во Скопје, повредени нема

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Два пожара избувнале во изминатото деноноќие во Скопје. Повредени нем... повеќе...

Дел од општина Гази Баба утре без струја

Дел од општина Гази Баба утре без струја

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Без електрична енергија утре од 8 до 10:30 часот ќе останат објектите... повеќе...

Чушков: Набавките во ЈСП „Скопје“ се законски

Чушков: Набавките во ЈСП „Скопје“ се законски

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Постапките за набавка на електронски картички и избор на консултант з... повеќе...

„Водовод“ со зголемени приходи и намалени расходи во првото полугодие

„Водовод“ со зголемени приходи и намалени расходи во првото полугодие

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ во првите шест месеци од 2018 ... повеќе...

Аеродром прва општина со ИСО стандард

Аеродром прва општина со ИСО стандард

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Општина Аеродром успешно ги имплементираше новите барања и целосно ја... повеќе...

Најмладите Карпошани ја одбележаа втората вечер од Карпошовото културно лето

Најмладите Карпошани ја одбележаа втората вечер од Карпошовото културно лето

Скопје, 26 август 2018 (МИА) - Пред платото во ТЦ Лептокарија синоќа се одржа втората вечер од Карпо... повеќе...

Поддршка за талентираните ученици и спортисти од општина Карпош

Поддршка за талентираните ученици и спортисти од општина Карпош

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Општина Карпош и во учебната 2018/2019 година ќе доделува стипендии н... повеќе...

Јавен повик на општина Кисела Вода за хумана контрола на кучињата бездомници

Јавен повик на општина Кисела Вода за хумана контрола на кучињата бездомници

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Општина Кисела Вода објавува јавен повик до сите заинтересирани граѓа... повеќе...

За шест месеци превезени 22,6 милиони патници со ЈСП „Скопје“

За шест месеци превезени 22,6 милиони патници со ЈСП „Скопје“

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Во првите шест месеци од 2018 година автобусите на Јавното сообраќајн... повеќе...

Во недела без струја делови од Гази Баба, во понеделник од Центар и Ѓорче Петров

Во недела без струја делови од Гази Баба, во понеделник од Центар и Ѓорче Петров

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Во недела на 27 август без електрична енергија во период од 08:00 - 1... повеќе...

Почнува 39. „Фестивал на солидарноста“

Почнува 39. „Фестивал на солидарноста“

Скопје, 23 август 2018 (МИА) - На платото во ТЦ „Лептокарија“ вечер ќе почне 39. Меѓународен „Фестив... повеќе...

Седниците на Советот на Град Скопје ќе се пренесуваат во живо

Седниците на Советот на Град Скопје ќе се пренесуваат во живо

Скопје, 23 август 2018 (МИА) - Советот на Град Скопје на денешната седница ќе одлучува за набавка на... повеќе...

Дел од Матка, Кисела Вода и Долно Соње утре без струја

Дел од Матка, Кисела Вода и Долно Соње утре без струја

Скопје, 22 август 2018 (МИА) - Дел од општините Кисела Вода, Сопиште и Сарај утре во одреден период ... повеќе...

Одбележани 77 години од формирањето на Првиот скопски партизански одред

Одбележани 77 години од формирањето на Првиот скопски партизански одред

Скопје, 22 август 2018 (МИА) - По повод одбележувањето на 77- годишнината од формирањето на Првиот с... повеќе...