Скопје

Најмладите Карпошани ја одбележаа втората вечер од Карпошовото културно лето

Најмладите Карпошани ја одбележаа втората вечер од Карпошовото културно лето

Скопје, 26 август 2018 (МИА) - Пред платото во ТЦ Лептокарија синоќа се одржа втората вечер од Карпо... повеќе...

 
Поддршка за талентираните ученици и спортисти од општина Карпош

Поддршка за талентираните ученици и спортисти од општина Карпош

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Општина Карпош и во учебната 2018/2019 година ќе доделува стипендии н... повеќе...

Јавен повик на општина Кисела Вода за хумана контрола на кучињата бездомници

Јавен повик на општина Кисела Вода за хумана контрола на кучињата бездомници

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Општина Кисела Вода објавува јавен повик до сите заинтересирани граѓа... повеќе...

За шест месеци превезени 22,6 милиони патници со ЈСП „Скопје“

За шест месеци превезени 22,6 милиони патници со ЈСП „Скопје“

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Во првите шест месеци од 2018 година автобусите на Јавното сообраќајн... повеќе...

Во недела без струја делови од Гази Баба, во понеделник од Центар и Ѓорче Петров

Во недела без струја делови од Гази Баба, во понеделник од Центар и Ѓорче Петров

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Во недела на 27 август без електрична енергија во период од 08:00 - 1... повеќе...

Почнува 39. „Фестивал на солидарноста“

Почнува 39. „Фестивал на солидарноста“

Скопје, 23 август 2018 (МИА) - На платото во ТЦ „Лептокарија“ вечер ќе почне 39. Меѓународен „Фестив... повеќе...

Седниците на Советот на Град Скопје ќе се пренесуваат во живо

Седниците на Советот на Град Скопје ќе се пренесуваат во живо

Скопје, 23 август 2018 (МИА) - Советот на Град Скопје на денешната седница ќе одлучува за набавка на... повеќе...

Дел од Матка, Кисела Вода и Долно Соње утре без струја

Дел од Матка, Кисела Вода и Долно Соње утре без струја

Скопје, 22 август 2018 (МИА) - Дел од општините Кисела Вода, Сопиште и Сарај утре во одреден период ... повеќе...

Одбележани 77 години од формирањето на Првиот скопски партизански одред

Одбележани 77 години од формирањето на Првиот скопски партизански одред

Скопје, 22 август 2018 (МИА) - По повод одбележувањето на 77- годишнината од формирањето на Првиот с... повеќе...

Театар и музика за децата што ќе се симнат пред зграда во Капиштец

Театар и музика за децата што ќе се симнат пред зграда во Капиштец

Скопје, 22 август 2018 (МИА) - Два часа исполнети со театар и музика ги очекуваат сите деца и родите... повеќе...

Стартува изградбата на подземна сообраќајница во центарот на Скопје

Стартува изградбата на подземна сообраќајница во центарот на Скопје

Скопје, 22 август 2018 (МИА) - Изградба на подземна сообраќајница во центарот на Скопје почнува дене... повеќе...

Во Скопје подигнати и реконструирани над 50 илјади метри квадратни зелени површини

Во Скопје подигнати и реконструирани над 50 илјади метри квадратни зелени површини

Скопје, 21 август 2018 (МИА) - Екипите на Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ во периодот од ј... повеќе...

Привремен сообраќаен режим на бул.„Македонија“, промена на линијата „9“ и дислокација на автобуска постојка

Привремен сообраќаен режим на бул.„Македонија“, промена на линијата „9“ и дислокација на автобуска постојка

Скопје, 21 август 2018 (МИА) - Од утре во наредните шест години ќе биде воведен привремен сообраќаен... повеќе...

Седниците на Советот на Град Скопје ќе се пренесуваат во живо

Седниците на Советот на Град Скопје ќе се пренесуваат во живо

Скопје, 21 август 2018 (МИА) - Советот на Град Скопје на наредната седница, што ќе се одржи в четврт... повеќе...

Делови од општина Центар и Гази Баба утре без струја

Делови од општина Центар и Гази Баба утре без струја

Скопје, 21 август 2018 (МИА) - Без електрична енергија утре од 8 до 12:30 часот ќе останат дел од ко... повеќе...

Пожар во штала во општина Бутел

Пожар во штала во општина Бутел

Скопје, 21 август 2018 (МИА) - Во пожар, кој изутрината ибувнал во штала со помошен објект на улицат... повеќе...

Без вода утре дел од општина Центар

Без вода утре дел од општина Центар

Скопје, 20 август 2018 (МИА)  - Поради поставување водоводен приклучок ф - 80мм на ул. „Јордан Хаџик... повеќе...