Скопје

Во недела без струја делови од Гази Баба, во понеделник од Центар и Ѓорче Петров

Во недела без струја делови од Гази Баба, во понеделник од Центар и Ѓорче Петров

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Во недела на 27 август без електрична енергија во период од 08:00 - 1... повеќе...

 
Почнува 39. „Фестивал на солидарноста“

Почнува 39. „Фестивал на солидарноста“

Скопје, 23 август 2018 (МИА) - На платото во ТЦ „Лептокарија“ вечер ќе почне 39. Меѓународен „Фестив... повеќе...

Седниците на Советот на Град Скопје ќе се пренесуваат во живо

Седниците на Советот на Град Скопје ќе се пренесуваат во живо

Скопје, 23 август 2018 (МИА) - Советот на Град Скопје на денешната седница ќе одлучува за набавка на... повеќе...

Дел од Матка, Кисела Вода и Долно Соње утре без струја

Дел од Матка, Кисела Вода и Долно Соње утре без струја

Скопје, 22 август 2018 (МИА) - Дел од општините Кисела Вода, Сопиште и Сарај утре во одреден период ... повеќе...

Одбележани 77 години од формирањето на Првиот скопски партизански одред

Одбележани 77 години од формирањето на Првиот скопски партизански одред

Скопје, 22 август 2018 (МИА) - По повод одбележувањето на 77- годишнината од формирањето на Првиот с... повеќе...

Театар и музика за децата што ќе се симнат пред зграда во Капиштец

Театар и музика за децата што ќе се симнат пред зграда во Капиштец

Скопје, 22 август 2018 (МИА) - Два часа исполнети со театар и музика ги очекуваат сите деца и родите... повеќе...

Стартува изградбата на подземна сообраќајница во центарот на Скопје

Стартува изградбата на подземна сообраќајница во центарот на Скопје

Скопје, 22 август 2018 (МИА) - Изградба на подземна сообраќајница во центарот на Скопје почнува дене... повеќе...

Во Скопје подигнати и реконструирани над 50 илјади метри квадратни зелени површини

Во Скопје подигнати и реконструирани над 50 илјади метри квадратни зелени површини

Скопје, 21 август 2018 (МИА) - Екипите на Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ во периодот од ј... повеќе...

Привремен сообраќаен режим на бул.„Македонија“, промена на линијата „9“ и дислокација на автобуска постојка

Привремен сообраќаен режим на бул.„Македонија“, промена на линијата „9“ и дислокација на автобуска постојка

Скопје, 21 август 2018 (МИА) - Од утре во наредните шест години ќе биде воведен привремен сообраќаен... повеќе...

Седниците на Советот на Град Скопје ќе се пренесуваат во живо

Седниците на Советот на Град Скопје ќе се пренесуваат во живо

Скопје, 21 август 2018 (МИА) - Советот на Град Скопје на наредната седница, што ќе се одржи в четврт... повеќе...

Делови од општина Центар и Гази Баба утре без струја

Делови од општина Центар и Гази Баба утре без струја

Скопје, 21 август 2018 (МИА) - Без електрична енергија утре од 8 до 12:30 часот ќе останат дел од ко... повеќе...

Пожар во штала во општина Бутел

Пожар во штала во општина Бутел

Скопје, 21 август 2018 (МИА) - Во пожар, кој изутрината ибувнал во штала со помошен објект на улицат... повеќе...

Без вода утре дел од општина Центар

Без вода утре дел од општина Центар

Скопје, 20 август 2018 (МИА)  - Поради поставување водоводен приклучок ф - 80мм на ул. „Јордан Хаџик... повеќе...

Привремен сообраќаен режим на бул.„Македонија“

Привремен сообраќаен режим на бул.„Македонија“

Скопје, 20 август 2018 (МИА) - Привремен сообраќаен режим на булеварот „Македонија“ (зад Музејот на ... повеќе...

Шилегов: По 44 години целосно се реновира СУГС „Никола Карев“

Шилегов: По 44 години целосно се реновира СУГС „Никола Карев“

Скопје, 20 август 2018 (МИА) - Скопскиот градоначалник Петре Шилегов денеска го посети СУГС „Никола ... повеќе...

Санација на улица „Христо татарчев“ и свлечиштето кај Теферич во Кисела Вода

Санација на улица „Христо татарчев“ и свлечиштето кај Теферич во Кисела Вода

Скопје, 20 август 2018 (МИА) - Се преземаат подготвителни активности за санирање на свлечиштето кај ... повеќе...

Без струја делови од Илинден и Јурумлери

Без струја делови од Илинден и Јурумлери

Скопје, 18 август 2018 (МИА) - Корисниците од објектите во околината на мотелот „Белви“ во општина И... повеќе...