• A-
  • A
  • A+
понеделник, 15 октомври 2018, 

Македонија

Скрининг во Дирекцијата за заштита и спасување од Европскиот механизам за цивилна заштита

Скрининг во Дирекцијата за заштита и спасување од Европскиот механизам за цивилна заштита

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Детална анализа на сите клучни сегменти во системот за заштита и сп... повеќе...

 
Алкалоид го совлада Медни Всадник од Санкт Петербург

Алкалоид го совлада Медни Всадник од Санкт Петербург

Порто Карас, 15 октомври 2018 (МИА) - Шахистите на Алкалоид ја совладаа руската екипа Медни Всадник ... повеќе...

Локализирани пожарите во кичевско

Локализирани пожарите во кичевско

Кичево, 15 октомври 2018 (МИА) - Сите пожари што вчера во попладневните часови избувнаа во реоните н... повеќе...

Уапсен сопругот, осомничен за убиство на жената во Мала Речица

Уапсен сопругот, осомничен за убиство на жената во Мала Речица

Тетово, 15 октомври 2018 (МИА) – Доцна попладнево, во тетовското планинско село Гајре полицијата го ... повеќе...

Триесетдневен притвор за лицето кое се обиде да прокриумчари дрога преку скопскиот аеродром

Триесетдневен притвор за лицето кое се обиде да прокриумчари дрога преку скопскиот аеродром

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Судија на претходна постапка му одреди мерка притвор од 30 дена на ... повеќе...

Гонзалез го објави поширокиот список, без Миркуловски во октомвриските квалификации

Гонзалез го објави поширокиот список, без Миркуловски во октомвриските квалификации

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез,... повеќе...

Расправата за уставните измени продолжува утре

Расправата за уставните измени продолжува утре

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Собранието на Република Македонија ја заврши денешната расправа по ... повеќе...

СДСМ: Мицкоски не одговори на повикот за помирување и национално обединување

СДСМ: Мицкоски не одговори на повикот за помирување и национално обединување

Скопје, 15 октомври 2018  Раководството на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски е навикнато ... повеќе...

Јанушев: Ослободете ги луѓето од политичкиот прогон и од притворот и овозможете правда

Јанушев: Ослободете ги луѓето од политичкиот прогон и од притворот и овозможете правда

Скопје, 15 октомври 2018 Од самите почетоци ВМРО-ДПМНЕ тврдеше дека случајот 27-ми април е политичк... повеќе...

Општина Кисела Вода се приклучи во одбележувањето на Меѓународниот ден на Белиот стап

Општина Кисела Вода се приклучи во одбележувањето на Меѓународниот ден на Белиот стап

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Претставници на Општина Кисела Вода заедносо со директори на повеќе... повеќе...

Брестовац: Железничар е можност за прва победа

Брестовац: Железничар е можност за прва победа

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Тренерот на Металург, Данило Брестовац, на денешната прес-конференц... повеќе...

Мухиќ: Ќе гласам „за“ уставните измени

Мухиќ: Ќе гласам „за“ уставните измени

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Пратеникот Ферид Мухиќ, од СДСМ денеска изјави дека ќе гласа „за“ у... повеќе...

Двајца поранешни владини функционери под истрага за злоупотреба на службена положба

Двајца поранешни владини функционери под истрага за злоупотреба на службена положба

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење... повеќе...

Шестмесечен затвор за возач во Општина Шуто Оризари за примање поткуп

Шестмесечен затвор за возач во Општина Шуто Оризари за примање поткуп

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - По поднесен обвинителен акт од страна на Основното јавно обвинителс... повеќе...

Работилница за урбана отпорност и справување со ризици од катастрофи во ЈИЕ

Работилница за урбана отпорност и справување со ризици од катастрофи во ЈИЕ

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Градење мрежи за отпорни градови и отпорни населени места е целта н... повеќе...

Утре без вода делови од Центар

Утре без вода делови од Центар

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Поради дефект на приклучна цевка од Ф ¾ на улицата „Христо Смирненс... повеќе...

Министерот Адеми се сретна со претставникот на УНДП, Луиза Винтон

Министерот Адеми се сретна со претставникот на УНДП, Луиза Винтон

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Министерот за образование и наука Арбер Адеми, денеска се сретна со... повеќе...

Мозаик

Премијата за американската лотарија се искачи на 654 милиони долари

Премијата за американската игра на среќа „Мега мил...

Арда Tуран се соочува со 12,5 години затвор за нападот врз Беркај Шахин

Обвинителството во Истанбул побара затворска казна...

Поранешна алкохоличарка најмлада богаташка на листата на „Форбс“

Линдзи Снајдер се најде на насловната страна на „Ф...

Оглас во Србија: Се издава кибрит

На „Хало“, интернет-страница за огласи за недвижно...

Семејството на Принс му забрани на Трамп да ги користи неговите песни

Семејството на починатиот поп пејач Принс побара о...