• A-
  • A
  • A+
вторник, 21 август 2018, 

Македонија

ОЈО – Гостивар трага по напаѓачот што повреди едно лице во Долна Бањица

ОЈО – Гостивар трага по напаѓачот што повреди едно лице во Долна Бањица

Скопје, 20 Август 2018 (МИА) - Основното јавно обвинителство – Гостивар трага по напаѓачот што денес... повеќе...

 
Без вода утре дел од општина Центар

Без вода утре дел од општина Центар

Скопје, 20 август 2018 (МИА)  - Поради поставување водоводен приклучок ф - 80мм на ул. „Јордан Хаџик... повеќе...

Свлечиште на патот Македонски Брод-Самоков, сообраќајот во прекин

Свлечиште на патот Македонски Брод-Самоков, сообраќајот во прекин

Скопје, 20 август 2018 (МИА) - Поради свлечиште на патниот правец Македонски Брод - село Самоков, ка... повеќе...

Договор за соработка меѓу Германската амбасада, општина Гази Баба и Кризниот центар за семејно насилство „Надеж”

Договор за соработка меѓу Германската амбасада, општина Гази Баба и Кризниот центар за семејно насилство „Надеж”

Скопје, 20 август 2018 (МИА) - Германската амбасада, општина Гази Баба и Кризниот центар за семејно ... повеќе...

Гореше Градската депонија на Велес, а бел канцероген чад се ширеше кон градот

Гореше Градската депонија на Велес, а бел канцероген чад се ширеше кон градот

Велес, 20 август 2018 (МИА) -  Градската депонија на Велес денеска цел ден гореше, а бел опасен чад ... повеќе...

Привремен сообраќаен режим во Македонска Каменица по повод „Каменичко културно лето“

Привремен сообраќаен режим во Македонска Каменица по повод „Каменичко културно лето“

Македонска Каменица, 20 август 2018 (МИА) - По повод претстојното „Каменичко културно лето 2018” во ... повеќе...

Привремен сообраќаен режим на бул.„Македонија“

Привремен сообраќаен режим на бул.„Македонија“

Скопје, 20 август 2018 (МИА) - Привремен сообраќаен режим на булеварот „Македонија“ (зад Музејот на ... повеќе...

Иванов: Школата за млади лидери стана препознатлив бренд

Иванов: Школата за млади лидери стана препознатлив бренд

Струга, 20 август 2018 (МИА) – Четириесет млади од Македонија, Кина, Азербејџан, Швајцарија, Канада,... повеќе...

Адеми: Целта ни е да заживее културата во сите делови на Македонија

Адеми: Целта ни е да заживее културата во сите делови на Македонија

Скопје, 20 август 2018 (МИА) - Заживување на културата во сите делови на Република Македонија, а осо... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ:Државата е во општ застој откако со неа управува СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ:Државата е во општ застој откако со неа управува СДСМ

Скопје, 20 август 2018 СДСМ криминална е поим за криминал и корупција. Зоран  Заев го патентираше з... повеќе...

Јаневски: Имавме едно од најквалитетните изданија на Струмица опен фестивал

Јаневски: Имавме едно од најквалитетните изданија на Струмица опен фестивал

Струмица, 20 август 2018 (МИА) - Годинава го имавме едно од најмасовните и најквалитетни изданија на... повеќе...

Слушнати 122 „бомби“ на денешното рочиште за „Титаник“, продолжува на 12 септември

Слушнати 122 „бомби“ на денешното рочиште за „Титаник“, продолжува на 12 септември

Скопје, 20 август 2018 (МИА) –  Преслушани 122 „бомби“ на денешното рочиште за предметот „Титаник“ н... повеќе...

Манчевски: Во јавниот сектор има 2.543 нови вработувања

Манчевски: Во јавниот сектор има 2.543 нови вработувања

Скопје, 20 август 2018 (МИА) - Во јавниот сектор според последните бројки обезбедени од институциите... повеќе...

МЗШВ: Годинава се очекуваат повисоки цени и откуп на целото грозје

МЗШВ: Годинава се очекуваат повисоки цени и откуп на целото грозје

Скопје, 20 август 2018 (МИА) - Повисоки цени и откуп на целото грозје се очекува годинава поради зго... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо проекти за младите, СДСМ спроведува партиски вработувања

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо проекти за младите, СДСМ спроведува партиски вработувања

Скопје, 20 август 2018 Најголеми жртви на штетните и антидржавни политики на СДСМ се токму младите.... повеќе...

Штипски „Исар“ гради канализациски мрежи во две населби

Штипски „Исар“ гради канализациски мрежи во две населби

Штип, 20 август 2018 (МИА) - Завршува изградбата на новата канализациска мрежа во штипската населба ... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги злоупотребуваше вработените во институциите

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги злоупотребуваше вработените во институциите

Скопје, 20 август 2018 „Се што е вработено во администрација да оди од врата на врата“ – така ВМРО-... повеќе...

Мозаик

Сите „паѓаат“ поради новиот тренд на Инстаграм

Лажните паѓања и тоа на невообичаени места се нова...

Опра со пријателите летува во Дубровник

Една од најпопуларните телевизиски водителки, Опра...

Мерилин Менсон колабираше за време на концерт во Хјустон

Музичарот Мерилин Менсон колабираше за време на ко...

Полицајка од Аргентина надои болно бебе во болницата каде што работи

Полицајка која била на должност во една аргентинск...

Принцот Чарлс може да си го смени името пред да седне на престолот

Принцот Чарлс чека на ред за престолот на Британск...