• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Македонија

Тешко повредено дете по удар од автомобил во Долно Свиларе

Тешко повредено дете по удар од автомобил во Долно Свиларе

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Шестгодишно момче се здобило со тешки повреди откако било удрено в... повеќе...

 
Девојка од Битола тешко повредена откако во неа удрило товарно возило

Девојка од Битола тешко повредена откако во неа удрило товарно возило

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Шеснаесетгодишна девојка од Битола вчера била тешко повредена отка... повеќе...

Туристичката населба Беровско езеро добива чиста вода за пиење

Туристичката населба Беровско езеро добива чиста вода за пиење

Берово, 20 септември 2018 (МИА) - Во Берово при крај се градежните активности во врска со проект... повеќе...

Уапсен албански државјанин кој со лажни документи сакал да излезе од Македонија

Уапсен албански државјанин кој со лажни документи сакал да излезе од Македонија

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да ... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - На 19.09.2018 година во 13.05 часот на ул.„Партизанска“ во Битола ... повеќе...

Прес-конференција на министерките за одбрана на Македонија и на Германија, Шекеринска и Фон дер Лаин (во живо)

Прес-конференција на министерките за одбрана на Македонија и на Германија, Шекеринска и Фон дер Лаин (во живо)

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Во Министерството за одбрана во тек е прес-конференцијата на минис... повеќе...

Енес Ибрахим: Како во 1991, така и на 30 септември Турците се „за“!

Енес Ибрахим: Како во 1991, така и на 30 септември Турците се „за“!

20 септември 2018  Партијата за Движење на Турците (ТХП) продолжува да ги информира граѓаните од ту... повеќе...

МВР: Исчистен е станот во „Скопјанка“ од непријатната миризба

МВР: Исчистен е станот во „Скопјанка“ од непријатната миризба

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Станот во зградата во ТЦ „Скопјанка“ во Аеродром, од каде синоќа с... повеќе...

Николовски: Со влезот во НАТО и ЕУ македонското вино добива европска етика и сигурен пласман

Николовски: Со влезот во НАТО и ЕУ македонското вино добива европска етика и сигурен пласман

Кавадарци, 20 септември 2018 (МИА) - Со влезот во НАТО и Европската унија, нашето вино добива европс... повеќе...

Реа од употребени пелени причина за евакуација на жителите во ТЦ „Скопјанка“

Реа од употребени пелени причина за евакуација на жителите во ТЦ „Скопјанка“

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Непријатна миризба од употребени пелени е причината за евакуација ... повеќе...

Ахмети: На 30 септември се гласа за подобра Македонија

Ахмети: На 30 септември се гласа за подобра Македонија

Скопје, 20 септември 2018   Демократската Унија за Интеграција за време на вчерашниот ден за да ги... повеќе...

Во Куманово изложба на дела од 27-та Меѓународна ликовна колонија „Лесново 2018“

Во Куманово изложба на дела од 27-та Меѓународна ликовна колонија „Лесново 2018“

Куманово, 20 септември 2018 (МИА) - Во кумановскиот Центар за култура „Трајко Прокопиев“, вечерва со... повеќе...

Стејт департмент: Македонија соработува во антитерористичките напори

Стејт департмент: Македонија соработува во антитерористичките напори

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Македонија соработува со Соединетите Американски Држави во антитер... повеќе...

Горбок успешно опериран во Загреб

Горбок успешно опериран во Загреб

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) – Левиот бек на Вардар, Сергеј Горбок имаше операција на коленото во... повеќе...

Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин во Македонија (видео)

Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин во Македонија (видео)

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин денеска прес... повеќе...

Брестовац: Сакавме да победиме, но направивме многу несфатливи и технички грешки

Брестовац: Сакавме да победиме, но направивме многу несфатливи и технички грешки

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Металург, Данило Брестовац беше очигледно разочаран од... повеќе...

Литија во Скопје во пресрет на Рождество на Пресвета Богородица

Литија во Скопје во пресрет на Рождество на Пресвета Богородица

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Литија по улиците во центарот на Скопје ќе биде одржана денеска во... повеќе...

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...