• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Македонија

Тасевски: Лица со фантомки се закануваа дека ќе не убијат

Тасевски: Лица со фантомки се закануваа дека ќе не убијат

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Со сведочењето на Сашо Тасевски вечерва во 23 часот заврши целодне... повеќе...

 
Заврши денешното рочиште за „27 април“, судењето продолжува на 25 септември

Заврши денешното рочиште за „27 април“, судењето продолжува на 25 септември

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Со сведочењето на Сашо Тасевски вечерва во 23 часот заврши целодне... повеќе...

Тасевски: Лица со фантомки се закануваа дека ќе не убијат

Тасевски: Лица со фантомки се закануваа дека ќе не убијат

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Лица со фантомки се закануваа дека ќе бидеме ликвидирани, не пцуеј... повеќе...

Промовирана книгата поезија „Динамични слики“ од Билјана Ѓорѓиева Зринк

Промовирана книгата поезија „Динамични слики“ од Билјана Ѓорѓиева Зринк

Струмица, 22 септември 2018 (МИА) - Во НУЦК „Антон Панов“ синоќа беше промовирана книгата „Динамични... повеќе...

Почна штипската „Пастрамајлијада“

Почна штипската „Пастрамајлијада“

Штип, 21 септември 2018 (МИА) - Со сечење на џиновската пастрмајлија почна 12. издание на штипската ... повеќе...

За „27 април“ во Кривичен суд сведочи Сашо Тасевски

За „27 април“ во Кривичен суд сведочи Сашо Тасевски

Скопје, 21, септември 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд во Скопје со сведочење на Сашо Тасевски вечерва... повеќе...

Царовска во Илинден: Младинската гранција која се применува и во земјите од ЕУ ги активира младите на пазарот на труд

Царовска во Илинден: Младинската гранција која се применува и во земјите од ЕУ ги активира младите на пазарот на труд

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Унапредување на социјалните услуги за граѓаните, интензивирање на ... повеќе...

Мицковски: Политичарите не треба да ги заведуваат граѓаните, туку да ги водат приципиелно, чесно и искрено

Мицковски: Политичарите не треба да ги заведуваат граѓаните, туку да ги водат приципиелно, чесно и искрено

Скопје, 21 септември 2018 Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМР... повеќе...

Јанушев: Со граѓаните разговараме за штетните последици од договорот со Грција

Јанушев: Со граѓаните разговараме за штетните последици од договорот со Грција

Крива Паланка, 21 септември 2018 (МИА) - Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, попладнев... повеќе...

Изложба од ликовниот камп „Вангел Коџоман-2018“

Изложба од ликовниот камп „Вангел Коџоман-2018“

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Во Детскиот ликовен центар на библиотека „Другарче“ во Кинотеката ... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп - Крушево

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп - Крушево

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) -  Од 20:05 часот, сообраќајот на регионалниот пат Прилеп - Крушево ... повеќе...

Наизменично пропуштање на возилата на патот Прилеп - Крушево

Наизменично пропуштање на возилата на патот Прилеп - Крушево

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Прилеп - Крушево од 19:30 часот се... повеќе...

Лавров: Русија не се меша во референдумот во Македонија

Лавров: Русија не се меша во референдумот во Македонија

Бања Лука, 21 септември 2018 (МИА) - Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска во ... повеќе...

АНА-МПА: Ципрас и Каменос за договорот од Преспа одново ќе разговараат во март следната година

АНА-МПА: Ципрас и Каменос за договорот од Преспа одново ќе разговараат во март следната година

Атина, 21 септември 2018 (МИА) - Во март следната година коалициските партнери во грчката Влада, Але... повеќе...

Сиромаштијата и дискриминацијата во фокусот на граѓанските новинари

Сиромаштијата и дискриминацијата во фокусот на граѓанските новинари

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - „Спрега меѓу нас, новинарите и граѓаните станува се поцврста и поз... повеќе...

Пијанистката Мимоза Ќека одржа целовечерен солистички концерт во Рим

Пијанистката Мимоза Ќека одржа целовечерен солистички концерт во Рим

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Македонската пијанистката Мимоза Ќека одржа целовечерен солистички... повеќе...

Сообраќајка на патот Прилеп-Крушево, сообраќајот во прекин

Сообраќајка на патот Прилеп-Крушево, сообраќајот во прекин

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Поради сообраќајна незгода што се случила попладнево на регионални... повеќе...