• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Македонија

Заев се сретна со новоименуваниот шеф на мисијата на ОБСЕ во Скопје

Заев се сретна со новоименуваниот шеф на мисијата на ОБСЕ во Скопје

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Премиерот Зоран Заев денеска во посета го прими новоименуваниот ше... повеќе...

 
Димитров: Голема е одговорноста кое било тело клучот да го земе од рацете на граѓаните

Димитров: Голема е одговорноста кое било тело клучот да го земе од рацете на граѓаните

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Голема е одговорноста во овој момент, кое било тело, дури и Уставн... повеќе...

Мас: На дофат ви е историска шанса, искористете ја (ДПЛ)+(видео)

Мас: На дофат ви е историска шанса, искористете ја (ДПЛ)+(видео)

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Се надевам дека на 30 септември што е можно повеќе Македонци ќе го... повеќе...

Движењето Беса ги повикува граѓаните да се ангажираат за успех на Референдумот

Движењето Беса ги повикува граѓаните да се ангажираат за успех на Референдумот

Скопје, 18 септември 2018 Движењето БЕСА денеска информираше за активностите во текот на овие дено... повеќе...

Средба на Џафери со новата амбасадорка на Австралија

Средба на Џафери со новата амбасадорка на Австралија

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери д... повеќе...

Надлежните и невладините повторно ги спротивставија ставовите за гасоводот на Водно

Надлежните и невладините повторно ги спротивставија ставовите за гасоводот на Водно

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Претставниците на власта и невладиниот сектор денеска повторно деб... повеќе...

Средба на ЗНМ со претставникот за слободата на медиумите на ОБСЕ Дезир

Средба на ЗНМ со претставникот за слободата на медиумите на ОБСЕ Дезир

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Претставници на Здружението на новинарите на Македонија, пре... повеќе...

Папас: Сакаме да го убедиме Каменос за корисноста на Договорот од Преспа

Папас: Сакаме да го убедиме Каменос за корисноста на Договорот од Преспа

Атина, 18 септември 2018 (МИА) - Претендираме да ги убедиме и Панос Каменос и неговите пратеници за ... повеќе...

Град Скопје ќе ја разгледа иницијативата за сообраќајно решение за бул. „Србија“

Град Скопје ќе ја разгледа иницијативата за сообраќајно решение за бул. „Србија“

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата под... повеќе...

Од идниот месец зголемени плати за пет отсто за вработените во градинките

Од идниот месец зголемени плати за пет отсто за вработените во градинките

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Од октомври годинава околу 4.200 вработени во претшколските устано... повеќе...

Бектеши се сретна со претставници од енергетската групација на Светската банка

Бектеши се сретна со претставници од енергетската групација на Светската банка

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) -  Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Скопје се срет... повеќе...

Привршуваат подготовките за манифестацијата „Денови на кочанскиот ориз“

Привршуваат подготовките за манифестацијата „Денови на кочанскиот ориз“

Кочани, 18 септември 2018 (МИА) - Од 27 до 29 овој месец во Кочани ќе се одржи 27. издание на манифе... повеќе...

Во Берово презентирани проектите од Европските фондови

Во Берово презентирани проектите од Европските фондови

Берово, 18 септеври 2018 (МИА) - Градоначалниот на општина Берово, Звонко Пекевски, денеска на прес-... повеќе...

Владата ја одржа 89.седница

Владата ја одржа 89.седница

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Владата на Република Македонија на денешната 89. седница ја разгле... повеќе...

Продолжен рокот на договорот за изградба на училишни спортски сали

Продолжен рокот на договорот за изградба на училишни спортски сали

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Владата на денешната 89-та седница на предлог на Министерството за... повеќе...

Мас: На дофат ви е историска шанса, искористете ја (видео)

Мас: На дофат ви е историска шанса, искористете ја (видео)

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Се надевам дека сите Македонци на 30 септември ќе го искористат св... повеќе...

Ѓорческа ја совлада Бошковиќ на турнирот во Подгорица

Ѓорческа ја совлада Бошковиќ на турнирот во Подгорица

Подгорица, 18 септември 2018 (МИА) - Македонската тенисерка Лина Ѓорческа стартуваше со победа... повеќе...