• A-
  • A
  • A+
понеделник, 23 април 2018, 

Политика

Објавени националните стратегии за спречување на насилен екстремизам и борба против тероризам

Објавени националните стратегии за спречување на насилен екстремизам и борба против тероризам

Скопје, 22 април 2018 (МИА) - Националната стратегија за спречување на насилен екстремизам (2018-202... повеќе...

 
СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ достигнаа очајно ниво

СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ достигнаа очајно ниво

22 април 2018  ВМРО-ДПМНЕ дефинитивно се загуби во лажните вести што секојдневно ги создава и пласи... повеќе...

Мултановски: Можноста за решавање на прашањето за името е важна, ЕУ и НАТО треба тоа да го искористат

Мултановски: Можноста за решавање на прашањето за името е важна, ЕУ и НАТО треба тоа да го искористат

Скопје, 22 април 2018 (МИА) - Сметаме дека има место за земјите од Западен Балкан во ЕУ и тој процес... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за однапред договорена зделка при набавката на автобуси во Скопје

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за однапред договорена зделка при набавката на автобуси во Скопје

Скопје, 22 април 2018Почитувани, Градоначалникот на Скопје досега потпиша два меморандуми за пробно... повеќе...

ДОМ со порака за зачувување на планетата Земја

ДОМ со порака за зачувување на планетата Земја

Скопје, 22 април 2018  Вечерта спроти светскиот ден на планетата земја на 21 Април во 21:00, зелени... повеќе...

Книга „10+1 прашања и одговори за македонското прашање“ за спорот со името

Книга „10+1 прашања и одговори за македонското прашање“ за спорот со името

Атина, 22 април 2018 (МИА) - Во форма на прашања и одговори, а не класична книга, на разбирлив и едн... повеќе...

Османи: Македонија доби позитивен извештај со чиста и безусловна препорака

Османи: Македонија доби позитивен извештај со чиста и безусловна препорака

Скопје, 22 април 2018 (МИА) - Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи во своето неде... повеќе...

Министерот Адеми во посета на САД

Министерот Адеми во посета на САД

Скопје, 22 април 2018 (МИА) - Министерот задолжен за дијаспората Едмонд Адеми од денеска до петок ќе... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да шири лажни вести, а Мицкоски да одговори на прашањата за неговото раководење со АД ЕЛЕМ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да шири лажни вести, а Мицкоски да одговори на прашањата за неговото раководење со АД ЕЛЕМ

21 април 2018  Христијан Мицкоски седум дена се крие од јавноста и не дава одговори на прашањата по... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е фатен во криминал со државни пари во АД ЕЛЕМ

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е фатен во криминал со државни пари во АД ЕЛЕМ

21 април 2018 СДСМ е фатен во криминал со државни пари во АД ЕЛЕМ. Наместо транспарентна и редовна ... повеќе...

Младината на ЛДП го осуди апсењето на девојката со канабис

Младината на ЛДП го осуди апсењето на девојката со канабис

21 април 2018  Либерално Демократската Младина најостро го осудува настанот во кој беше приведена д... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да си поигрува со чувствата на граѓаните, Македонија е правна држава

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да си поигрува со чувствата на граѓаните, Македонија е правна држава

21 април 2018  ВМРО-ДПМНЕ како власт 11 години се изживуваше со граѓаните и нивните судбини, судств... повеќе...

Адеми на Изборното собрание на Македонскиот сојуз во Шведска

Адеми на Изборното собрание на Македонскиот сојуз во Шведска

Скопје, 21 април 2018 (МИА) - Министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми кој на покана на Македо... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев повторно си поигра со трагедиите на семејствата на петте момчиња од Смилковското Езеро

ВМРО-ДПМНЕ: Заев повторно си поигра со трагедиите на семејствата на петте момчиња од Смилковското Езеро

21 април 2018  Срамен и недостоен е начинот на кој што денеска Зоран Заев повторно си поигра со тра... повеќе...

Џафери- Кара: Македонија е конкурентна бизнис земја која нуди поволни услови за странските инвеститори

Џафери- Кара: Македонија е конкурентна бизнис земја која нуди поволни услови за странските инвеститори

Скопје, 21 април 2018 (МИА) - Македонија е конкурентна бизнис земја која нуди поволни услови за стра... повеќе...

Вицепремиерот Анѓушев ги повика студентите да се охрабрат и да ги реализираат своите идеи и соништа

Вицепремиерот Анѓушев ги повика студентите да се охрабрат и да ги реализираат своите идеи и соништа

Скопје, 21 април 2018 (МИА) - Во рамките на одбележувањето на „Светската недела на креативноста и ин... повеќе...

Владина поддршка од 17 милиони евра за канализациони и водоводни системи

Владина поддршка од 17 милиони евра за канализациони и водоводни системи

Скопје, 21 април 2018 (МИА) - Околу 17 милиони евра ќе бидат инвестирани во изградба на канализацион... повеќе...