• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Политика

Средба на Џафери со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет на ЕУ

Средба на Џафери со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет на ЕУ

Среда, 19 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, ... повеќе...

 
Жбогар: Сакаме да ја видиме вашата земја како полноправен член во ЕУ со сите права и обврски

Жбогар: Сакаме да ја видиме вашата земја како полноправен член во ЕУ со сите права и обврски

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Многу скоро граѓаните ќе решат за патот на нивната иднина и нивнит... повеќе...

Мицкоски се сретна со Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-РМ

Мицкоски се сретна со Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-РМ

Скопје, 19 септември 2018  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (19 септември 2018... повеќе...

Трипуновски: Николовски треба да преземе одговорност за дезинформациите за кочанскиот ориз

Трипуновски: Николовски треба да преземе одговорност за дезинформациите за кочанскиот ориз

Скопје, 19 септември 2018 Власта на СДСМ  продолжува да ги понижува македонските земјоделци. Послед... повеќе...

Мета - Милард: Позитивниот резултат од референдумот во Македонија од големо значење за европската иднина на регионот

Мета - Милард: Позитивниот резултат од референдумот во Македонија од големо значење за европската иднина на регионот

Тирана, 19 септември 2018 (МИА) - Албанскиот претседател Илир Мета и Елизабет Милард, заменик-помошн... повеќе...

Анѓушев: Размислуваме за замрзнување на придонесите на текстилните и кожарските работници

Анѓушев: Размислуваме за замрзнување на придонесите на текстилните и кожарските работници

Штип, 19 септември 2018 (МИА) - Владата размислува за мерката за замрзнување на придонесите на работ... повеќе...

СДСМ: Македонскиот јазик и идентитет остануваат признаени

СДСМ: Македонскиот јазик и идентитет остануваат признаени

Скопје, 19 септември 2018 Зошто само на ВМРО-ДПМНЕ му пречи тоа што македонскиот идентитет е призна... повеќе...

Флекенштајн: Референдумот е прозорец што ретко се отвора (видео)

Флекенштајн: Референдумот е прозорец што ретко се отвора (видео)

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Референдумот е прозорец што ретко се отвора и треба да го искорист... повеќе...

Бакојани: Се чини дека референдумот ќе помине

Бакојани: Се чини дека референдумот ќе помине

Атина, 19 септември 2018 (МИА) - Во овој момент најверојатно сценарио е дека референдумот ќе помине,... повеќе...

Форум на ЛИБСЕЕН: Вмрежувањето на либералите важно за демократијата во регионот

Форум на ЛИБСЕЕН: Вмрежувањето на либералите важно за демократијата во регионот

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Лидери од регионот, како и европратеници, денеска во Скопје учеств... повеќе...

Весна Пусиќ: Референдумот е историска пресвртница за Македонија

Весна Пусиќ: Референдумот е историска пресвртница за Македонија

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Претстојниот референдум е историска пресвртница за Македонија но и... повеќе...

Џафери се сретна со новоименуваниот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Која

Џафери се сретна со новоименуваниот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Која

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери д... повеќе...

Али Ахмети на средби со европратениците: Нашата вистинска насока е Западот

Али Ахмети на средби со европратениците: Нашата вистинска насока е Западот

Скопје, 19 септември 2018  Претседателот на Демократската Унија за Интеграција , г. Али Ахмети, ден... повеќе...

Папакоста: Кога ќе дојде време, ќе видите дали ќе гласам „за“ или „против“ договорот од Преспа

Папакоста: Кога ќе дојде време, ќе видите дали ќе гласам „за“ или „против“ договорот од Преспа

Атина, 19 септември 2018 (МИА) - Новата заменичка министерка за цивилна заштита на Грција, Катерина ... повеќе...

Стоилковски: Заев мора да каже што прифатил да се избрише од Уставот

Стоилковски: Заев мора да каже што прифатил да се избрише од Уставот

Скопје, 19 септември 2018 Зоран Заев на среде рокот за водење на референдумска кампања, мора да зас... повеќе...

Чедомир Јовановиќ: Договорот меѓу Скопје и Атина ја менува климата во целиот регион

Чедомир Јовановиќ: Договорот меѓу Скопје и Атина ја менува климата во целиот регион

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Договорот меѓу Македонија и Грција влијае и на атмосферата во која... повеќе...

Ван Бален: Референдумот е од витално значење, се надевам граѓаните ќе кажат „да“

Ван Бален: Референдумот е од витално значење, се надевам граѓаните ќе кажат „да“

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Претстојниот референдум е од витално значење за вашата земја. Се н... повеќе...

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...