• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Политика

СДСМ: Владеењето на ВМРО-ДПМНЕ беше криминално, партијата да излезе од матрицата во која е заглавена

СДСМ: Владеењето на ВМРО-ДПМНЕ беше криминално, партијата да излезе од матрицата во која е заглавена

Скопје, 18 август 2018 Поднесувајќи неосновани кривични пријави кои немаат никаков основ ниту пак ц... повеќе...

 
Баздникин: Од одлуките во наредните недели ќе зависи иднината на Македонија

Баздникин: Од одлуките во наредните недели ќе зависи иднината на Македонија

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Република Македонија доживува клучен момент во својата историја, а... повеќе...

Димитров-Данкан: Поддршка од Лондон за референдумот и за реформите(видео)

Димитров-Данкан: Поддршка од Лондон за референдумот и за реформите(видео)

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан... повеќе...

Тројно се зголемува социјалната помош (видео)

Тројно се зголемува социјалната помош (видео)

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Трипати поголема социјална помош, како гарантиран минимален приход... повеќе...

Димитров ги прими копиите од акредитивите од новата австралиска амбасадорка Стуарт

Димитров ги прими копиите од акредитивите од новата австралиска амбасадорка Стуарт

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска ги прими ... повеќе...

Данкан: Преспанскиот договор е извонреден чекор за иднината на Македонија

Данкан: Преспанскиот договор е извонреден чекор за иднината на Македонија

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Тука сме во момент што е многу значаен за земјата и можам да кажам... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Заев

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Заев

Скопје, 18 септември 2018  Денеска во Јавното Обвинителство доставивме кривична пријава која што ве... повеќе...

Заев - Данкан: Бојкот на референдумот е бојкот на иднината на државата

Заев - Данкан: Бојкот на референдумот е бојкот на иднината на државата

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Секоја поединечна одлука за бојкот на референдумот е бојкот на идн... повеќе...

Гаши во липковско повика на масовно излегување за поддршка на референдумот

Гаши во липковско повика на масовно излегување за поддршка на референдумот

Скопје, 18 септември 2018  Претседателот на Движењето БЕСА, Африм Гаши, продолжува со интензивните ... повеќе...

Џафери: Се наоѓаме пред историски момент од кој зависи сегашноста, но и иднината

Џафери: Се наоѓаме пред историски момент од кој зависи сегашноста, но и иднината

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Сите ние, и како граѓани, а и како политичари, сме пред еден истор... повеќе...

Хан: Секој да може да си го каже мислењето без страв од санкција

Хан: Секој да може да си го каже мислењето без страв од санкција

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) – Се додека постојат етничките граници општествата во регионот нема ... повеќе...

Ахмети од Боговиње: За 15 месеци ќе станеме членка на НАТО

Ахмети од Боговиње: За 15 месеци ќе станеме членка на НАТО

18 септември 2018  Демократската Унија за Интеграција по Општина Брвеница ја посети и Општина Богов... повеќе...

Османи се сретна со делегација од Европскиот совет за надворешни односи

Османи се сретна со делегација од Европскиот совет за надворешни односи

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи денеска о... повеќе...

Дебата за референдумот на Регионалниот безбедносен форум во Охрид

Дебата за референдумот на Регионалниот безбедносен форум во Охрид

Охрид, 18 септември 2018 (МИА) – Транснационалните безбедносни закани, регионалниот и националниот п... повеќе...

Владата ќе ја одржи 89. седница

Владата ќе ја одржи 89. седница

Скопје, 18  септември 2018 (МИА) - Владата денеска ќе ја одржи 89-та седница, на чиј дневен ред, меѓ... повеќе...

Петковски: Македонскиот народ има историска шанса за сопствено меѓународно признавање

Петковски: Македонскиот народ има историска шанса за сопствено меѓународно признавање

Кочани, 18 септември 2018 (МИА) - Изјаснувањето на претстојниот референдум е од клучно значење за на... повеќе...

Димитров се сретна со Дезир, преставник на ОБСЕ за слобода на медиумите

Димитров се сретна со Дезир, преставник на ОБСЕ за слобода на медиумите

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Дим... повеќе...