• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Политика

Средба Хашим Тачи-Мендух Тачи: Поддршка за референдумот во Македонија и за дијалогот Косово-Србија

Средба Хашим Тачи-Мендух Тачи: Поддршка за референдумот во Македонија и за дијалогот Косово-Србија

Приштина, 20 септември 2018 (МИА) – Косовскиот претседател Хашим Тачи го прими денеска на работна ср... повеќе...

 
Претседателот Иванов на 73. сесија на Генералното собрание на ОН во Њујорк

Претседателот Иванов на 73. сесија на Генералното собрание на ОН во Њујорк

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов од денеска ќе п... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта не запира со расипништвото

ВМРО-ДПМНЕ: Власта не запира со расипништвото

Скопје, 20 септември 2018  Секое дете, секој пензионер, секој вработен или невработен граѓанин во Р... повеќе...

Ван Бален: Силна е поддршката на ЕУ кон Македонија

Ван Бален: Силна е поддршката на ЕУ кон Македонија

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Министерот задолжен за регулатива за подобрување инвестициска клим... повеќе...

Џафери: Младите полесно ќе ги артикулираат интересите преку соработка со пратениците

Џафери: Младите полесно ќе ги артикулираат интересите преку соработка со пратениците

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводнев... повеќе...

Фон дер Лаин: Имате уникатна шанса, искористете ја (видео)

Фон дер Лаин: Имате уникатна шанса, искористете ја (видео)

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) – Сакаме да ја градиме Европа заедно со вас. Убедена сум дека рефере... повеќе...

Енес Ибрахим: Како во 1991, така и на 30 септември Турците се „за“!

Енес Ибрахим: Како во 1991, така и на 30 септември Турците се „за“!

20 септември 2018  Партијата за Движење на Турците (ТХП) продолжува да ги информира граѓаните од ту... повеќе...

Ахмети: На 30 септември се гласа за подобра Македонија

Ахмети: На 30 септември се гласа за подобра Македонија

Скопје, 20 септември 2018   Демократската Унија за Интеграција за време на вчерашниот ден за да ги... повеќе...

Дијалог за политичкото учество на младите со пратениците од Западен Балкан

Дијалог за политичкото учество на младите со пратениците од Западен Балкан

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Во Собранието на Република Македонија денеска и утре ќе се одржи д... повеќе...

Францускиот дипломат Ле Роа во Скопје

Францускиот дипломат Ле Роа во Скопје

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Францускиот амбасадор и поранешен специјален пратеник на ЕУ во зем... повеќе...

Заев во Вашингтон на средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс

Заев во Вашингтон на средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Премиерот Зоран Заев денеска во Вашингтон ќе има средба со потпрет... повеќе...

Мицкоски: Ако референдумот биде успешен и мнозинството е „за“, ќе го почитуваме тоа

Мицкоски: Ако референдумот биде успешен и мнозинството е „за“, ќе го почитуваме тоа

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на по... повеќе...

ДПА на средба со граѓаните во општините Џепчиште и Желино

ДПА на средба со граѓаните во општините Џепчиште и Желино

Тетово, 19 септемри 2018 (МИА) - Демократската партија на Албанците (ДПА) вечерва во рамки на кампањ... повеќе...

Ахмети: На 30 септември гласаме за НАТО и ЕУ

Ахмети: На 30 септември гласаме за НАТО и ЕУ

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска п... повеќе...

Мисајловски: Власта да каже што за неа претставува успешен референдум

Мисајловски: Власта да каже што за неа претставува успешен референдум

Скопје, 19 септември 2018 ВМРО-ДПМНЕ е повторно на терен, повторно е помеѓу граѓаните. Денеска има... повеќе...

Средба на Џафери со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет на ЕУ

Средба на Џафери со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет на ЕУ

Среда, 19 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, ... повеќе...

Жбогар: Сакаме да ја видиме вашата земја како полноправен член во ЕУ со сите права и обврски

Жбогар: Сакаме да ја видиме вашата земја како полноправен член во ЕУ со сите права и обврски

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Многу скоро граѓаните ќе решат за патот на нивната иднина и нивнит... повеќе...