• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Политика

СДСМ: Има ли Мицкоски план за европска иднина на Македонија?

СДСМ: Има ли Мицкоски план за европска иднина на Македонија?

Скопје, 23 септември 2018 Ајде Мицкоски, ако немаш план за бојкот поддржи го планот за влез на Маке... повеќе...

 
Шекеринска во Карпош: Нашиот јазик и културно наследство се потврдени, во сојузот со 500 милиони ќе бидеме многу посилни!

Шекеринска во Карпош: Нашиот јазик и културно наследство се потврдени, во сојузот со 500 милиони ќе бидеме многу посилни!

23 септември 2018 Владата се обврза дека ќе одработи покана за членство во НАТО, датум за почеток н... повеќе...

Американскиот Мировен корпус со најголема група волонтери во Македонија

Американскиот Мировен корпус со најголема група волонтери во Македонија

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Педесет и четворица Американци, што е рекорден број досега, присти... повеќе...

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

Охрид, 23 септември 2018 (МИА) – Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е... повеќе...

Османи: Иванов претставува се она што сакаме на 30 септември да го прекинеме

Османи: Иванов претставува се она што сакаме на 30 септември да го прекинеме

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи коментирајќи ја изј... повеќе...

Македонија го започнува процесот на скрининг за преговорите со ЕУ

Македонија го започнува процесот на скрининг за преговорите со ЕУ

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - На 27 септември започнува подготвителниот период за процесот на пр... повеќе...

Македонија го започнува процесот на скрининг за преговорите со ЕУ (ДПЛ и видео)

Македонија го започнува процесот на скрининг за преговорите со ЕУ (ДПЛ и видео)

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - На 27 септември започнува подготвителниот период за процесот на пр... повеќе...

Столтенберг: Ве чекаме во НАТО (видео)

Столтенберг: Ве чекаме во НАТО (видео)

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Сега е време вашите гласови да бидат слушнати. Ова е можност што... повеќе...

Македонија го започнува процесот на скрининг за преговорите со ЕУ (видео)

Македонија го започнува процесот на скрининг за преговорите со ЕУ (видео)

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - На 27 септември започнува подготвителниот период за процесот на пр... повеќе...

Ѓорчев во САД на конференција на глобалната организација на десниот центар ИДУ

Ѓорчев во САД на конференција на глобалната организација на десниот центар ИДУ

23 септември 2018 Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев учествува на конференцијата ... повеќе...

Селцас: Договорот од Преспа е позитивен и во корист на двата народа

Селцас: Договорот од Преспа е позитивен и во корист на двата народа

Атина, 23 септември (МИА) - Позитивен и во корист на двата народа е Договорот од Преспа, според Конс... повеќе...

Иванов: На 30 септември нема да излезам да гласам

Иванов: На 30 септември нема да излезам да гласам

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Два пати ја добив довербата на граѓаните за да не дозволам проме... повеќе...

Османи и Маричиќ ќе информираат за активностите за пристапување кон ЕУ

Османи и Маричиќ ќе информираат за активностите за пристапување кон ЕУ

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања, главен политички преговарач и ш... повеќе...

Француска поддршка за европска Македонија

Француска поддршка за европска Македонија

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Франција преку пораките на претседателот Емануел Макрон, почесниот... повеќе...

Заев од Радовиш: Никогаш повеќе ФИРОМ

Заев од Радовиш: Никогаш повеќе ФИРОМ

Радовиш, 22 септември 2018 (МИА) - Конечно никој повеќе во светот нема да не спори, нема да не навре... повеќе...

Мицкоски од Неготино: Заев ги крие уставните амандмани

Мицкоски од Неготино: Заев ги крие уставните амандмани

Неготино, 22 септември 2018 Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓан... повеќе...

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ со платформа за активно учество на жените во јавниот и политичкиот живот

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ со платформа за активно учество на жените во јавниот и политичкиот живот

22 септември 2018           Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ, стартува платформа која во наредниот пе... повеќе...

Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...