• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Политика

Хајко Мас за МИА: Референдумот одлучувачки патоказ за натамошниот пат кон ЕУ

Хајко Мас за МИА: Референдумот одлучувачки патоказ за натамошниот пат кон ЕУ

18 септември 2018 (МИА) - Претстојниот референдум претставува одлучувачки патоказ за натамошниот пат... повеќе...

 
Конференција „НАТО интеграцијата - предуслов за безбедност и развој“

Конференција „НАТО интеграцијата - предуслов за безбедност и развој“

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Еднондевна конференција на тема „НАТО интеграцијата - предуслов за... повеќе...

Британскиот министер за Европа и Америка, Алан Данкан во посета на Македонија

Британскиот министер за Европа и Америка, Алан Данкан во посета на Македонија

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Внатрешно политичките состојби и реформската НАТО и ЕУ агенда во Р... повеќе...

Шефот на германската дипломатија Мас во Скопје

Шефот на германската дипломатија Мас во Скопје

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Сојузна Република Германија, Ха... повеќе...

Заев од Охрид: По примерот на „Билјана платно белеше“ сите ние да го обелиме образот на Македонија

Заев од Охрид: По примерот на „Билјана платно белеше“ сите ние да го обелиме образот на Македонија

Охрид, 17 септември 2018 (МИА) – Да го приближиме Охрид уште повеќе до Европа, па од балкански да би... повеќе...

Спасовски: Во историски моменти секој поединец мора да се однесува сериозно

Спасовски: Во историски моменти секој поединец мора да се однесува сериозно

Берово, 17 септември 2018 (МИА) - Во тек е историски процес за Република Македонија и во историски м... повеќе...

Заев: Сите сме качени на кајчето и треба да извесламе колку што може побрзо до ЕУ

Заев: Сите сме качени на кајчето и треба да извесламе колку што може побрзо до ЕУ

Струга, 17 септември 2018 (МИА) – Сите сме качени на кајчето и треба да извесламе колку што може поб... повеќе...

Иванов: Македонското интегрирање во евроатлантските структури ќе придонесе за стабилност, просперитет и отвореност на целиот регион

Иванов: Македонското интегрирање во евроатлантските структури ќе придонесе за стабилност, просперитет и отвореност на целиот регион

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Македонското интегрирање во евроатлантските структури ќе придонесе... повеќе...

Мицкоски-Трент: Интeграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО е клучен фактор за стабилност во нашиот регион

Мицкоски-Трент: Интeграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО е клучен фактор за стабилност во нашиот регион

Скопје, 17 септември 2018  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со ... повеќе...

Поповски-Дезир: Опозицијата ги попречува медиумските реформи, вклучувајќи ја и борбата против лажните вести

Поповски-Дезир: Опозицијата ги попречува медиумските реформи, вклучувајќи ја и борбата против лажните вести

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во... повеќе...

Заев-Трента: Членството во НАТО обезбедува сигурност, стабилност и безбедна иднина за сите

Заев-Трента: Членството во НАТО обезбедува сигурност, стабилност и безбедна иднина за сите

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со италијанската минис... повеќе...

Туск: Никогаш не ја пропуштајте можноста кога ќе ве повикаат да гласате

Туск: Никогаш не ја пропуштајте можноста кога ќе ве повикаат да гласате

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Пред 30 години ни се укажа можност и покрај верувањата на малкумин... повеќе...

СДСМ: Одговорноста за вработување на полицаецот ВМРО-ДПМНЕ да ја бара од Чавков

СДСМ: Одговорноста за вработување на полицаецот ВМРО-ДПМНЕ да ја бара од Чавков

Скопје, 17 септември 2018 Фактот што полицискиот службеник што изврши грозоморно убиство е вработен... повеќе...

Средба на Мицкоски со еврокомесарот Хан

Средба на Мицкоски со еврокомесарот Хан

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари сре... повеќе...

Средба на Џафери со италијанската министерка за одбрана Трента

Средба на Џафери со италијанската министерка за одбрана Трента

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери д... повеќе...

Шефот на германската дипломатија Мас во официјална посета на Македонија

Шефот на германската дипломатија Мас во официјална посета на Македонија

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Сојузна Република Германија, Ха... повеќе...

Британскиот министер за Европа и Америка, Алан Данкан утре во Македонија

Британскиот министер за Европа и Америка, Алан Данкан утре во Македонија

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Внатрешно политичките состојби и реформската НАТО и ЕУ агенда во Р... повеќе...