• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Политика

Мицкоски од Штип: Македонија е во опасност

Мицкоски од Штип: Македонија е во опасност

Штип, 16 Септември 2018 (МИА) - Македонска опозиција денеска маршираше низ улиците на Штип. Лидерот ... повеќе...

 
ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност од Спасовски за случувањата во МВР

ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност од Спасовски за случувањата во МВР

Скопје, 16 септември 2018  Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски мора да понесе одговорн... повеќе...

Нова мерка на Владата за преквалификација на невработените според потребите на компаниите

Нова мерка на Владата за преквалификација на невработените според потребите на компаниите

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) - Нова мерка „Шанса за сите“ која опфаќа преквалификација на неврабо... повеќе...

Енес Ибрахим: Турците се „за“ европска Македонија

Енес Ибрахим: Турците се „за“ европска Македонија

Скопје, 16 септември 2018  Во рамките на кампањата за престојниот референдум, Партијата за Движење ... повеќе...

Јанушев: Единствен и најголем непријател на македонскиот народ е токму Зоран Заев

Јанушев: Единствен и најголем непријател на македонскиот народ е токму Зоран Заев

Скопје, 16 септември 2018 Почитувани, Вечерва сме во посета на Пробиштип, претходно попладнево ист... повеќе...

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис утре во посета на Скопје

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис утре во посета на Скопје

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) - Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис утре пристигнува во ... повеќе...

ДУИ: Вредностите на Договорот од Преспа ќе се видат кога ќе ги собереме неговите плодови

ДУИ: Вредностите на Договорот од Преспа ќе се видат кога ќе ги собереме неговите плодови

Скопје, 16 септември 2018  Демократската Унија за Интеграција после Охрид, активностите во рамките ... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ прифатила промена на уставниот член со кој се гарантира територијална неделивост и неотуѓивост

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ прифатила промена на уставниот член со кој се гарантира територијална неделивост и неотуѓивост

Скопје, 16 септември 2018  Зоран Заев и приредува национална катастрофа на Република Македонија. Ка... повеќе...

Османи и Винтон ќе ги посетат новиот мост и браната во Свети Николе

Османи и Винтон ќе ги посетат новиот мост и браната во Свети Николе

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и постојаниот коорд... повеќе...

Мицкоски на средби со граѓаните на Делчево и Пехчево

Мицкоски на средби со граѓаните на Делчево и Пехчево

Делчево, 15 септември 2018 (МИА) - Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска одржа сре... повеќе...

Мицотакис: Ако грчкиот парламент не го изгласа Договорот од Преспа, преговорите почнуваат од почеток

Мицотакис: Ако грчкиот парламент не го изгласа Договорот од Преспа, преговорите почнуваат од почеток

Солун, 15 септември 2018 (МИА) - Нова демократија ќе гласа против Договорот од Преспа, а другата стр... повеќе...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во општина Пехчево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во општина Пехчево

Скопје, 15 септември 2018 Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со г... повеќе...

СДСМ: Кривични дела се криминалите и провизиите на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ: Кривични дела се криминалите и провизиите на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 15 септември 2018 Кривични дела се криминалите и провизиите на ВМРО-ДПМНЕ, поттикнувањето п... повеќе...

СДСМ: За дебата се потребни ставови, тука сме да му помогнеме на Мицкоски да каже јасен став

СДСМ: За дебата се потребни ставови, тука сме да му помогнеме на Мицкоски да каже јасен став

Скопје, 15 септември 2018 За дебата се потребни ставови, тука сме да му помогнеме на Мицкоски да ка... повеќе...

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ поднесува кривични пријави за Заев за поткуп на гласачи

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ поднесува кривични пријави за Заев за поткуп на гласачи

Скопје, 15 септември 2018Почитувани,Правото на глас е најсвето демократско право. Секој граѓанин мор... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ:Заев сака да ја избрише Република Македонија и нејзината историја

ВМРО-ДПМНЕ:Заев сака да ја избрише Република Македонија и нејзината историја

Скопје, 15 септември 2018 Зоран Заев сака да ја избрише Република Mакедонија, нејзината историја, т... повеќе...

Анѓушев-Николовски:Олеснетите царински бариери ја спасија месната индустрија од колапс (видео)

Анѓушев-Николовски:Олеснетите царински бариери ја спасија месната индустрија од колапс (видео)

Скопје, 15 септември 2018 (МИА) - Времената мерка за ослободување на царинската давачка за увоз на с... повеќе...

Мозаик

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...