Политика

Ние во Европа велиме: „Ни требате“, порача Хајко Мас на дебатата „Зошто Европа“

Ние во Европа велиме: „Ни требате“, порача Хајко Мас на дебатата „Зошто Европа“

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Зошто Европа? - поради пристојна, средена, правна, држава која фун... повеќе...

 
Мета-Тачи: Албанците во Македонија да гласаат „за“ на референдумот

Мета-Тачи: Албанците во Македонија да гласаат „за“ на референдумот

Тирана, 18 септември 2018 (МИА) - Албанскиот претседател Илир Мета, ги повика Албанците во Македониј... повеќе...

Николоски: Ја повикуваме Владата да ги објави уставните амандмани

Николоски: Ја повикуваме Владата да ги објави уставните амандмани

Скопје, 18 септември 2018 Денеска сме во посета на општина Кисела Вода, во населба Драчево, село Д... повеќе...

Заев: Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

Заев: Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е ... повеќе...

Заев на трибина од Кратово: Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

Заев на трибина од Кратово: Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е ... повеќе...

Заев се сретна со новоименуваниот шеф на мисијата на ОБСЕ во Скопје

Заев се сретна со новоименуваниот шеф на мисијата на ОБСЕ во Скопје

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Премиерот Зоран Заев денеска во посета го прими новоименуваниот ше... повеќе...

Димитров: Голема е одговорноста кое било тело клучот да го земе од рацете на граѓаните

Димитров: Голема е одговорноста кое било тело клучот да го земе од рацете на граѓаните

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Голема е одговорноста во овој момент, кое било тело, дури и Уставн... повеќе...

Мас: На дофат ви е историска шанса, искористете ја (ДПЛ)+(видео)

Мас: На дофат ви е историска шанса, искористете ја (ДПЛ)+(видео)

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Се надевам дека на 30 септември што е можно повеќе Македонци ќе го... повеќе...

Движењето Беса ги повикува граѓаните да се ангажираат за успех на Референдумот

Движењето Беса ги повикува граѓаните да се ангажираат за успех на Референдумот

Скопје, 18 септември 2018 Движењето БЕСА денеска информираше за активностите во текот на овие дено... повеќе...

Средба на Џафери со новата амбасадорка на Австралија

Средба на Џафери со новата амбасадорка на Австралија

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери д... повеќе...

Папас: Сакаме да го убедиме Каменос за корисноста на Договорот од Преспа

Папас: Сакаме да го убедиме Каменос за корисноста на Договорот од Преспа

Атина, 18 септември 2018 (МИА) - Претендираме да ги убедиме и Панос Каменос и неговите пратеници за ... повеќе...

Владата ја одржа 89.седница

Владата ја одржа 89.седница

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Владата на Република Македонија на денешната 89. седница ја разгле... повеќе...

Мас: На дофат ви е историска шанса, искористете ја (видео)

Мас: На дофат ви е историска шанса, искористете ја (видео)

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Се надевам дека сите Македонци на 30 септември ќе го искористат св... повеќе...

Прес-конференција на министрите за надворешни работи на Македонија и Германија, Димитров и Мас (во живо)

Прес-конференција на министрите за надворешни работи на Македонија и Германија, Димитров и Мас (во живо)

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Во МНР во тек е прес-конференцијата на минситрите за надворешни ра... повеќе...

Ѕанакопулос: Му посакуваме успех на Заев и очекуваме добар резултат на референдумот

Ѕанакопулос: Му посакуваме успех на Заев и очекуваме добар резултат на референдумот

Атина, 18 септември 2018 (МИА) - Очекуваме позитивен резултат од референдумот и му посакуваме успех ... повеќе...

Средба на Мицкоски со британскиот министер Данкан

Средба на Мицкоски со британскиот министер Данкан

Скопје, 18 септември 2018  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (18 септември 20... повеќе...

СДСМ: Владеењето на ВМРО-ДПМНЕ беше криминално, партијата да излезе од матрицата во која е заглавена

СДСМ: Владеењето на ВМРО-ДПМНЕ беше криминално, партијата да излезе од матрицата во која е заглавена

Скопје, 18 август 2018 Поднесувајќи неосновани кривични пријави кои немаат никаков основ ниту пак ц... повеќе...

Мозаик

Дени де Вито на фестивал во Шпанија добитник на наградата за животно дело на

Американскиот актер Дени де Вито е добитник на наг...

Порномодел ги продава старите силикони за да си купи нови

Британскиот порно модел Тејлор Роуз ги постави сво...

Ел Макферсон во врска со разведен татко на четири деца

Светски познатиот модел Ел Макферсон која неодамна...

Емилија Кларк на невообичаен начин се опрости од серијата „Игра на тронови“

Британската актерка Емилија Кларк на невообичаен н...