Спорт

Обрадовиќ: На кошаркарите треба да им е чест да играат за своите репрезентации

Обрадовиќ: На кошаркарите треба да им е чест да играат за своите репрезентации

Загреб, 23 септември 2018 (МИА) – Трофејниот српски кошаркарски тренер Жељко Обрадовиќ изјави дека н... повеќе...

 
Марадона му упати смртни закани на судијата

Марадона му упати смртни закани на судијата

Мексико Сити, 23 септември 2018 (МИА) – Легендарниот аргентински фудбалер кој сега работи како трене... повеќе...

Металург против Бешикташ имаше сили само едно полувреме

Металург против Бешикташ имаше сили само едно полувреме

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) – Македонскиот ракометен вицепрвак Металург вечерва во Скопје е пора... повеќе...

Формула 1 размислува да воведе четврти сегмент во квалификациите

Формула 1 размислува да воведе четврти сегмент во квалификациите

Лондон, 23 септември 2018 (МИА) – Квалификациските возење во трките од Шампионатот во Формула 1 след... повеќе...

Академија Пандев се врати на врвот во ПМФЛ

Академија Пандев се врати на врвот во ПМФЛ

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) – Екипата на Академија Пандев се врати на првото место на табелата в... повеќе...

Во Струмица се одржа првата авто слалом трка за шампионатот на Македонија

Во Струмица се одржа првата авто слалом трка за шампионатот на Македонија

Струмица, 23 септември 2018 (МИА) - Првата авто слалом трка за шампионатот на Македонија денеска се ... повеќе...

Осака и Азаренка се повлекоа од турнирот во Вухан

Осака и Азаренка се повлекоа од турнирот во Вухан

Вухан, 23 септември 2018 (МИА) - Победничката на УС Опен, Наоми Осака (Јапонија) и поранешната светс... повеќе...

Асенсио: Не ми беше понудена „седумката“ на Роналдо

Асенсио: Не ми беше понудена „седумката“ на Роналдо

Мадрид, 23 септември 2018 (МИА) – Еден од најталентираните фудбалери на Реал Мадрид, Марко Асенсио, ... повеќе...

Плишкова го освои турнирот во Токио

Плишкова го освои турнирот во Токио

Токио, 23 септември 2018 (МИА) – Чешката тенисерка Каролина Плишкова е победничка на ВТА турнирот во... повеќе...

Перез категорично против играње натпревари во САД

Перез категорично против играње натпревари во САД

Мадрид, 23 септември 2018 (МИА) – Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез остро се противи на... повеќе...

Имобиле и Милинковиќ-Савиќ остануваат во Лацио

Имобиле и Милинковиќ-Савиќ остануваат во Лацио

Рим, 23 септември 2018 (МИА) – Калчолигашот Лацио е блиску до продолжување на договорите со напаѓачо... повеќе...

Минесота ќе потпише договор со Таунс вреден 190 милиони долари

Минесота ќе потпише договор со Таунс вреден 190 милиони долари

Минеаполис, 23 септември 2018 (МИА) – Центарот Минесота Карл-Ентони Таунс ќе потпише нов договор со ... повеќе...

Лопетеги: Натпреварот со Еспањол беше тежок

Лопетеги: Натпреварот со Еспањол беше тежок

Мадрид, 23 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги по победата над Еспањол (1... повеќе...

Стаменковски со сребрен медал се враќа од Егер

Стаменковски со сребрен медал се враќа од Егер

Македонска Каменица, 23 септември 2018 (МИА) - Бошко Стаменковски, единствениот спортист кој ја прет... повеќе...

Спалети викна гоооол директно во камера и беше отстранет од теренот (видео)

Спалети викна гоооол директно во камера и беше отстранет од теренот (видео)

Џенова, 23 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Интер, Лучијано Спалети беше отстранет од теренот во 9... повеќе...

Црвена ѕвезда против Будуќност во финалето на АБА Суперкупот

Црвена ѕвезда против Будуќност во финалето на АБА Суперкупот

Лакташи, 23 септември 2018 (МИА) - Екипите на Црвена ѕвезда од Белград и Будуќност од Подгорица ќе и... повеќе...

Светот не се предава, намали на 7:5 на пресметката со Европа

Светот не се предава, намали на 7:5 на пресметката со Европа

Чикаго, 23 септември 2018 (МИА) – На ревијалниот тениски „Лејвер куп“ во Чикаго каде играат селекции... повеќе...