• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Спорт

Џеко останува во Рома до 2021 година, а потоа станува директор

Џеко останува во Рома до 2021 година, а потоа станува директор

Рим, 13 септември 2018 (МИА) – Босанскиот репрезентативец Един Џеко ќе добие нов договор во Рома до ... повеќе...

 
Европски триатлон куп и Балканско првенство викендов во Охрид

Европски триатлон куп и Балканско првенство викендов во Охрид

Охрид, 13 септември 2018 (МИА) – Повеќе од 300 натпреварувачи од дваесеттина земји најавија учество ... повеќе...

Дијаз: Се радувам што ја добив „седумката“

Дијаз: Се радувам што ја добив „седумката“

Мадрид, 13 септември 2018 (МИА) - Напаѓачот на Реал Марадо, Маријано Дијаз изјави дека не е загрижен... повеќе...

ФИФА ќе го ограничи бројот на изнајмени играчи

ФИФА ќе го ограничи бројот на изнајмени играчи

Цирих, 13 септември 2018 (МИА) – Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) размислува да наметне ог... повеќе...

Сиетл Сторм по трет пат шампион на ВНБА

Сиетл Сторм по трет пат шампион на ВНБА

Феирфакс, 13 септември 2018 (МИА) - Кошаркарките на Сиетл Сторм по трет пат во својата историја ја о... повеќе...

Јужна Кореја ќе ги покани Северна Кореја, Кина и Јапонија заеднички да го организираат СП 2030

Јужна Кореја ќе ги покани Северна Кореја, Кина и Јапонија заеднички да го организираат СП 2030

Сеул, 13 септември 2018 (МИА) - Јужна Кореја ќе ги повика Северна Кореја, Кина и Јапонија да поднеса... повеќе...

Роналдо ќе отвори хотел и во Париз

Роналдо ќе отвори хотел и во Париз

Париз, 13 септември 2018 (МИА) – Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо ќе го отвори својот шест... повеќе...

УЕФА ја отфрли идејата финалето од ЛШ да се игра во Њујорк

УЕФА ја отфрли идејата финалето од ЛШ да се игра во Њујорк

Нион, 13 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Европската фудбалска асоцијација, Александар Чефери... повеќе...

ПСЖ: Јувентус ни е главен конкурент за титулата во ЛШ

ПСЖ: Јувентус ни е главен конкурент за титулата во ЛШ

Париз, 12 септември 2018 (МИА) - Претседателот на ПСЖ Насер ал Келаифи изјави дека сезонава очекува ... повеќе...

Џон Тери поради семејството ја одби понудата на Спартак Москва

Џон Тери поради семејството ја одби понудата на Спартак Москва

Москва, 12 септември 2018 (МИА) - Легендарниот англиски фудбалер Џон Тери ја одби понудата на Спарта... повеќе...

Шпанија планира да поднесе кандидатура за ЕП 2028

Шпанија планира да поднесе кандидатура за ЕП 2028

Мадрид, 12 септември 2018 (МИА) – Фудбалската федерација на Шпанија планира да поднесе кандидатура... повеќе...

Шкендија го совлада Кожув и се пласираше во осминафиналето на Купот

Шкендија го совлада Кожув и се пласираше во осминафиналето на Купот

Гевгелија, 12 септември 2018 (МИА) - Фудбалерите на Шкендија со победа од 0:2 против Кожув во Гевгел... повеќе...

Дел Потро: Не ме фрустрира „големата четворка“

Дел Потро: Не ме фрустрира „големата четворка“

Њујорк, 12 септември 2018 (МИА) – Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин дел Потро истакна дека е горд ... повеќе...

Лорис доби казна од 50.000 фунти и забрана за возење

Лорис доби казна од 50.000 фунти и забрана за возење

Лондон, 12 септември 2018 (МИА) - Судот во Лондон поради возење во алкохолизирана состојба му изрече... повеќе...

Претседателот на Либерија на 51 година повторно заигра фудбал

Претседателот на Либерија на 51 година повторно заигра фудбал

Монровија, 12 септември 2018 (МИА) – Актуелниот претседател на Либерија и поранешен најдобар светски... повеќе...

Рамос: Не постои судење „по желба“

Рамос: Не постои судење „по желба“

Њујорк, 12 септември 2018 (МИА) – Португалскиот судија Карлос Рамос се најде во центарот на внимание... повеќе...

Кедира во Јувентус до 2021 година

Кедира во Јувентус до 2021 година

Торино, 12 септември 2018 (МИА) - Германскиот фудбалер Сами Кедира го продолжи договорот со Јувентус... повеќе...

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...