Спорт

Васоски: Мора да останеме концентрирани

Васоски: Мора да останеме концентрирани

Скопје, 25 септември 2018 (МИА) – Вардар од шест натпревари во Првата лига оваа сезона има скор од ч... повеќе...

 
Лопетеги пред самиот натпревар ќе одлучи дали Иско ќе игра против Севиља

Лопетеги пред самиот натпревар ќе одлучи дали Иско ќе игра против Севиља

Мадрид, 25 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги се уште не знае дали играч... повеќе...

Ремзи може без оштета да го напушти Арсенал

Ремзи може без оштета да го напушти Арсенал

Лoндон, 25 септември 2018 (МИА) - Арон Ремзи по крајот на сезоната може да си замине од Арсенал како... повеќе...

Џузепе Роси се соочува со едногодишна суспензија поради допинг

Џузепе Роси се соочува со едногодишна суспензија поради допинг

Рим, 25 септември 2018 (МИА) – Напаѓачот на Џенова, Џузепе Роси паднал на допинг-тест, објави „Газет... повеќе...

„Марка“ ги избра најлошите

„Марка“ ги избра најлошите

Мадрид, 25 септември 2018 (МИА) – Шпанскиот весник „Марка“ направи свој избор со најголемите фудбалс... повеќе...

Македонските фудбалски легенди дел од Европската недела на спортот

Македонските фудбалски легенди дел од Европската недела на спортот

Скопје, 25 септември 2018 (МИА) - По повод одбележувањето на Европската недела на спортот, на ФФМ тр... повеќе...

Абрамович ќе го продава Челзи за три милијарди фунти

Абрамович ќе го продава Челзи за три милијарди фунти

Лондон, 25 септември 2018 (МИА) - Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович размислува за продажба на к... повеќе...

Кер: Ова е последната шанса сегашниот Голден Стејт уште еднаш да го освои трофејот

Кер: Ова е последната шанса сегашниот Голден Стејт уште еднаш да го освои трофејот

Оукленд, 25 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер верува дека претстојната сезон... повеќе...

Зидан го советуваше Мбапе да се пресели во Реал Мадрид

Зидан го советуваше Мбапе да се пресели во Реал Мадрид

Мадрид, 25 септември 2018 (МИА) - Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан му порача на напа... повеќе...

Меси ги пропушта и следните три натпревари на Аргентина

Меси ги пропушта и следните три натпревари на Аргентина

Буенос Аирес, 25 септември 2018 (МИА) – Аргентинската фудбалска репрезентација и претстојните три ср... повеќе...

Киелини нему даде ниту еден глас на својот тренер Алегри

Киелини нему даде ниту еден глас на својот тренер Алегри

Рим, 25 септември 2018 (МИА) – Капитенот на италијанската фудбалска репрезентација, Џорџио Киелини п... повеќе...

Капело: Отсуството на Роналдо и на Меси е чин на непочитување

Капело: Отсуството на Роналдо и на Меси е чин на непочитување

Лондон, 25 септември 2018 (МИА) – Легендарниот италијански тренер Фабио Капело упати критики на адре... повеќе...

Модриќ најдобар фудбалер за 2018 година

Модриќ најдобар фудбалер за 2018 година

Лондон, 25 септември 2018 (МИА) - Хрватскиот репрезентативец, Лука Модрич беше избран за играч бр.1 ... повеќе...

Играчите на Реал Мадрид и Франција доминираат во идеалниот тим за 2018-та

Играчите на Реал Мадрид и Франција доминираат во идеалниот тим за 2018-та

Лондон, 25 септември 2018 (МИА) - Познат е и идеалниот тим од минатата сезона во изборот на ФИФА. ... повеќе...

„The Best“: Мбапе е најдобар млад играч

„The Best“: Мбапе е најдобар млад играч

Лондон, 24 септември 2018 (МИА) - Ѕвездата на Франција и Монако, Килијан Мбапе ја доби наградата... повеќе...

Куртоа избран за најдобриот голман во светот за 2018 година

Куртоа избран за најдобриот голман во светот за 2018 година

Лондон, 24 септември 2018 (МИА) - Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа беше прогласен за најдоба... повеќе...

Дешан ја освои наградата „Тренер на годината“

Дешан ја освои наградата „Тренер на годината“

Лондон, 24 септември 2018 (МИА) - Тренерот на репрезентацијата на Франција, Дидие Дешан, целосно... повеќе...