• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Спорт

Ѓоковиќ и Федерер заедно во двојки на „Лејвер Купот“

Ѓоковиќ и Федерер заедно во двојки на „Лејвер Купот“

Чикаго, 21 септември 2018 (МИА) - На првиот ден од „Лејвер Купот“ гледачите очекуваат голема атракци... повеќе...

 
Отворено пријавувањето за 15. Виз ер Скопски маратон

Отворено пријавувањето за 15. Виз ер Скопски маратон

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Пријавувањето за учество на 15. Виз ер Скопски маратон, што ќе се ... повеќе...

Мекгрегор: Нурмагомедов е мртов човек

Мекгрегор: Нурмагомедов е мртов човек

Лас Вегас, 21 септември 2018 (МИА) - Вечерва Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов се соочија првпат ... повеќе...

Емери разочаран од Арсенал по победата над Ворскла

Емери разочаран од Арсенал по победата над Ворскла

Лондон, 21 септември 2018 (МИА) - Менаџерот на Арсенал, Унаи Емери ги критикуваше своите играчи по п... повеќе...

Гатузо по дуелот со Дуделанж: Беше потешко отколку што очекував

Гатузо по дуелот со Дуделанж: Беше потешко отколку што очекував

Милано, 21 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо беше задоволен од победата со 1:0... повеќе...

ЛЕ: Челзи го преживеа пеколот на „Тумба“, Марсеј поразен дома од Франкфурт

ЛЕ: Челзи го преживеа пеколот на „Тумба“, Марсеј поразен дома од Франкфурт

Солун, 20 септември 2018 (МИА) - Челзи го почна своето учество во Лигата на Европа оваа сезона с... повеќе...

Клиперс се фаворити за Леонард

Клиперс се фаворити за Леонард

Лос Анџелес, 20 септември 2018 (МИА) - Кави Леонард се уште нема одиграно ниту минута за Торонто Реп... повеќе...

Јужни ја заврши својата кариера со пораз

Јужни ја заврши својата кариера со пораз

Санкт Петербург, 20 септември 2018 (МИА) - Михаил Јужни ја заврши кариерата со пораз и отпадна в... повеќе...

Откако беше обвинет за сексизам, Џан се извини за своите коментари

Откако беше обвинет за сексизам, Џан се извини за своите коментари

Торино, 20 септември 2018 (МИА) - Германскиот фудбалер Емре Џан беше обвинет за сексизам по натпрева... повеќе...

Џилардино го напушта фудбалот

Џилардино го напушта фудбалот

Пјаченца, 20 септември 2018 (МИА) - Италијанската легенда Алберто Џилардино стави крај на неговата к... повеќе...

Ѓорческа поразена во второто коло во Подгорица

Ѓорческа поразена во второто коло во Подгорица

Подгорица, 20 септември 2018 (МИА) - Македонската тенисерка Лина Ѓорческа беше елиминирана на силнио... повеќе...

Нов тежок удар за Јувентус

Нов тежок удар за Јувентус

Торино, 20 септември 2018 (МИА) - Италијанскиот шампион Јувентус во следните три недели нема да ... повеќе...

Алонсо не беше опција за 2019 година, тврди Верстапен

Алонсо не беше опција за 2019 година, тврди Верстапен

Милтон Кинс, 20 септември 2018 (МИА) - Макс Верстапен ги отфрли тврдењата дека Ред Бул сакале да го ... повеќе...

Папен за ѕвездите на ПСЖ: Тоа не се херои, туку ега

Папен за ѕвездите на ПСЖ: Тоа не се херои, туку ега

Париз, 20 септември 2018 (МИА) - Носителот на „Златната топка“ за 1991 година и европски клупски... повеќе...

УЕФА решава за црвениот картон на Роналдо на 27 септември

УЕФА решава за црвениот картон на Роналдо на 27 септември

Нион, 20 септември 2018 (МИА) - Дисциплинската комисија на УЕФА ќе го разгледа случајот со црвениот ... повеќе...

Погба: Му ветив на Мурињо дека нема да промашам пенал

Погба: Му ветив на Мурињо дека нема да промашам пенал

Манчестер 20 септември 2018 (МИА) - Пол Погба им се заблагодари на своите соиграчи во Манчестер Јуна... повеќе...

Навивачи на Челзи претепани во Солун

Навивачи на Челзи претепани во Солун

Солун, 20 септември 2018 (МИА) - Двајца навивачи на Челзи се повредени во Солун по напад на приврзан... повеќе...