• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Спорт

Стаменковски со сребрен медал се враќа од Егер

Стаменковски со сребрен медал се враќа од Егер

Македонска Каменица, 23 септември 2018 (МИА) - Бошко Стаменковски, единствениот спортист кој ја прет... повеќе...

 
Спалети викна гоооол директно во камера и беше отстранет од теренот (видео)

Спалети викна гоооол директно во камера и беше отстранет од теренот (видео)

Џенова, 23 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Интер, Лучијано Спалети беше отстранет од теренот во 9... повеќе...

Црвена ѕвезда против Будуќност во финалето на АБА Суперкупот

Црвена ѕвезда против Будуќност во финалето на АБА Суперкупот

Лакташи, 23 септември 2018 (МИА) - Екипите на Црвена ѕвезда од Белград и Будуќност од Подгорица ќе и... повеќе...

Светот не се предава, намали на 7:5 на пресметката со Европа

Светот не се предава, намали на 7:5 на пресметката со Европа

Чикаго, 23 септември 2018 (МИА) – На ревијалниот тениски „Лејвер куп“ во Чикаго каде играат селекции... повеќе...

Џошуа го нокаутира Поветкин (видео)

Џошуа го нокаутира Поветкин (видео)

Лондон, 23 септември 2018 (МИА) – Британецот Ентони Џошуа го победи рускиот боксер  Александар Повет... повеќе...

Скопското фудбалско дерби за „црвено-црните“

Скопското фудбалско дерби за „црвено-црните“

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Вардар го победи Работнички со 2:0 вечерва во Скопје на отворањето... повеќе...

Клоп го забележа 600 натпревари во национален шампионат

Клоп го забележа 600 натпревари во национален шампионат

Ливерпул, 22 септември 2018 (МИА) – Германскиот фудбалски стручњак Јирген Клоп денеска го предводеше... повеќе...

Вардар ја забележа седмата победа на седмиот меѓусебен дуел со Кристијанштад

Вардар ја забележа седмата победа на седмиот меѓусебен дуел со Кристијанштад

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбит... повеќе...

СЦ „Борис Трајковски“ доби модерен семафор

СЦ „Борис Трајковски“ доби модерен семафор

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Големата сала во СЦ „Борис Трајковски“ од денеска е со нов изглед.... повеќе...

Фред 500-тиот фудбалер кој постигна гол за Манчестер Јунајтед (видео)

Фред 500-тиот фудбалер кој постигна гол за Манчестер Јунајтед (видео)

Манчестер, 22 септември 2018 (МИА) – Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Фред го отвори р... повеќе...

Се одржа првиот турнир „Крива Паланка-Ранковце опен“

Се одржа првиот турнир „Крива Паланка-Ранковце опен“

Крива Паланка, 22 септември 2018 (МИА) - На тениските терени во општина Крива Паланка и општина Ра... повеќе...

Трајковски продолжи да ги тресе противничките мрежи, му се придружи и Несторовски (видео)

Трајковски продолжи да ги тресе противничките мрежи, му се придружи и Несторовски (видео)

алермо, 22 септември 2018 (МИА) - Македонските фудбалски репрезентативци Александар Трајковски и Или... повеќе...

Гачевски: Одиме на победа на дербито со Работнички

Гачевски: Одиме на победа на дербито со Работнички

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Вардар сезонава има три победи и две нерешени средби во петте досе... повеќе...

Фергусон ќе го гледа Јунајтед прв пат по мозочниот удар

Фергусон ќе го гледа Јунајтед прв пат по мозочниот удар

Манчестер, 22 септември 2018 (МИА) - Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, ќе пр... повеќе...

ФФМ дел од регионалниот состанок во Букурешт

ФФМ дел од регионалниот состанок во Букурешт

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Фудбалската федерација на Македонија изминатите два дена беше дел ... повеќе...

Халеп: Без Грен слем трофеј не сте шампион

Халеп: Без Грен слем трофеј не сте шампион

Букурешт, 22 септември 2018 (МИА) – Во моментов најдобрата светска тенисерка Симона Халеп изјави дек... повеќе...

Петковски оптимист пред соседското дерби со Вардар

Петковски оптимист пред соседското дерби со Вардар

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Екипата на Работнички го пречекува Вардар вечер со почеток во 19 ч... повеќе...

Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...