• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Спорт

Македонија со втора победа во претквалификациите за ЕП 2021

Македонија со втора победа во претквалификациите за ЕП 2021

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) - Кошаркарската репрезентација на Македонија оствари победа над Рома... повеќе...

 
Недев европски шампион во кати и фукуго

Недев европски шампион во кати и фукуго

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) - Дејан Недев стана двократен европски шампион во дисциплините кати ... повеќе...

Вест Хем стави крај на губитничката серија

Вест Хем стави крај на губитничката серија

Ливерпул, 16 септември 2018 (МИА) - Вест Хем конечно стави крај на катастрофалната серија од почеток... повеќе...

Вејн Руни планира да стане тренер по крајот на кариерата

Вејн Руни планира да стане тренер по крајот на кариерата

Вашингтон, 16 септември 2018 (МИА) - Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни се довери ... повеќе...

Хамилтон со убедлива победа во Сингапур, веќе води со 40 поени

Хамилтон со убедлива победа во Сингапур, веќе води со 40 поени

Сингапур, 16 септември 2018 (МИА) - Луис Хамилтон забележа категорична победа на Гран При на Сингапу... повеќе...

ПМФЛ: Вардар со пресврт до победа против Шкупи

ПМФЛ: Вардар со пресврт до победа против Шкупи

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) - Екипата на Вардар стигна до третиот триумф во петтиот натпревар во... повеќе...

Роналдо со два гола му донесе победа на Јуве

Роналдо со два гола му донесе победа на Јуве

Торино, 16 септември 2018 (МИА) - Со двата гола на петкратниот освојувач на „Златната топка“, Кристи... повеќе...

Јуве нуди замена - Дибала за Погба

Јуве нуди замена - Дибала за Погба

Торино, 16 септември 2018 (МИА) - Јувентус планира да го понуди на Манчестер Јунајтед Паоло Диба... повеќе...

Кипчоге го сруши светскиот рекорд во маратон

Кипчоге го сруши светскиот рекорд во маратон

Берлин, 16 септември 2018 (МИА) - Кенискиот атлетичар Елиуд Кипчоге го сруши светскиот рекорд за 45-... повеќе...

Шок за Рома на „Олимпико“, продолжува лошата серија на Ди Франческо

Шок за Рома на „Олимпико“, продолжува лошата серија на Ди Франческо

Рим, 16 септември 2018 (МИА) - Рома не успеа да го совлада Киево во Рим во првиот меч попладнево во ... повеќе...

Најскапиот трансфер на Баерн шест месеци во аут

Најскапиот трансфер на Баерн шест месеци во аут

Минхен, 16 септември 2018 (МИА) - Најскапата инвестиција во историјата на Баерн Минхен, Корентен Тол... повеќе...

Давитков: Очекуваме нова победа против Романија

Давитков: Очекуваме нова победа против Романија

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) - Репрезентацијата на Македонија ја започна втората фаза од претквал... повеќе...

Бекам сака да го земе Меси во својот нов тим во САД

Бекам сака да го земе Меси во својот нов тим во САД

Мајами, 16 септември 2018 (МИА) - Сопственикот на новиот клуб од МЛС лигата, Интер Мајами, Дејвид Бе... повеќе...

Сари: Азар е најдобар во Европа, може да постигне 40 гола

Сари: Азар е најдобар во Европа, може да постигне 40 гола

Лондон, 16 септември 2018 (МИА) - Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари беше восхитен од претставувањето... повеќе...

Мила Саздова европски шампион во кати за јуниорки

Мила Саздова европски шампион во кати за јуниорки

Белград, 16 септември 2108 (МИА) - Македонската каратистка Мила Саздова постигна извонреден резултат... повеќе...

Рамос по ремито со Билбао: Треба многу да направиме за да се подобриме

Рамос по ремито со Билбао: Треба многу да направиме за да се подобриме

Билбао, 16 септември 2018 (МИА) - Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос по синоќешното реми на него... повеќе...

Ибрахимовиќ го постигна својот 500-ти гол во кариерата (ВИДЕО)

Ибрахимовиќ го постигна својот 500-ти гол во кариерата (ВИДЕО)

Торонто, 16 септември 2018 (МИА) - Суперѕвездата на МЛС лигата, шведскиот фудбалер Златан Ибрахимови... повеќе...