Спорт

Меси ја брка својата 30-та жртва во Лигата на шампионите

Меси ја брка својата 30-та жртва во Лигата на шампионите

Барселона, 18 септември 2018 (МИА) - Петкратниот освојувач на „Златната топка“ Лионел Меси ја почнув... повеќе...

 
Привремено стопирана Серија „Б“

Привремено стопирана Серија „Б“

Рим, 18 септември 2018 (МИА) - Втората лига во Италија е привремено стопирана додека не се донесе ко... повеќе...

Њујорк Никс подготвени за цела сезона без Порзингис

Њујорк Никс подготвени за цела сезона без Порзингис

Њујорк, 18 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Њујорк Никс, Стив Милс изјави дека клубот нема да... повеќе...

Ди Франческо негираше дека упатил расистички навреди кон Коста

Ди Франческо негираше дека упатил расистички навреди кон Коста

Торино, 18 септември 2018 (МИА) - Фудбалерот на Сасуоло, Федерико Ди Франческо негираше категорично ... повеќе...

Иван Газидис нов извршен директор на Милан

Иван Газидис нов извршен директор на Милан

Милано, 18 септември 2018 (МИА) - Италијанскиот гигант Милан денеска соопшти дека поранешниот директ... повеќе...

Бартомеу: Јувентус е фаворит во ЛШ поради Роналдо

Бартомеу: Јувентус е фаворит во ЛШ поради Роналдо

Барселона, 18 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу изјави дека и... повеќе...

Ѓорческа ја совлада Бошковиќ на турнирот во Подгорица

Ѓорческа ја совлада Бошковиќ на турнирот во Подгорица

Подгорица, 18 септември 2018 (МИА) - Македонската тенисерка Лина Ѓорческа стартуваше со победа... повеќе...

Симовски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ-неделата

Симовски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ-неделата

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Селекторот на женската сениорска репрезентација Симе Симовски го о... повеќе...

Барселона не може да ги исполни барањата на Ракитиќ

Барселона не може да ги исполни барањата на Ракитиќ

Барселона, 18 септември 2018 (МИА) – Претседателот на Барселона, Јосеп Марија Бартому, соопшти дека ... повеќе...

Петкратната европска шампионка во кик-бокс Каратеева пронајдена мртва

Петкратната европска шампионка во кик-бокс Каратеева пронајдена мртва

Москва, 18 септември 2018 (МИА) - Дијана Каратеева, петкратна европска шампионка во кик-бокс беше пр... повеќе...

Зорица Блажевска нов претседател на РК Металург

Зорица Блажевска нов претседател на РК Металург

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) – Македонскиот ракометен вицепрвак Металург од денеска има нов претс... повеќе...

Шест отсто од пријавените фудбалери за оваа сезона веќе ја имаат освоено ЛШ

Шест отсто од пријавените фудбалери за оваа сезона веќе ја имаат освоено ЛШ

Нион, 18 септември 2018 (МИА) – Со натпреварите Барселона – ПСВ Ајндховен и Интер – Тотенхем вечер о... повеќе...

Шариќ: Мундијалот не е свадба па да се делат покани

Шариќ: Мундијалот не е свадба па да се делат покани

Загреб, 18 септември 2018 (МИА) – Хрватскиот кошаркарски репрезентативец Дарио Шариќ беше многу разо... повеќе...

Навас сака да си оди од Реал

Навас сака да си оди од Реал

Мадрид, 18 септември 2018 (МИА) - Голманот на Реал Мадрид, Кајор Навас, размислува да го напушти клу... повеќе...

Тијаго Силва: Ливерпул и ПСЖ имаат најдобри напаѓачи

Тијаго Силва: Ливерпул и ПСЖ имаат најдобри напаѓачи

Ливерпул, 18 септември 2018 (МИА) – Капитенот на ПСЖ, Тијаго Силва пред почетокот на натпреварот про... повеќе...

Анчелоти: Наша првична цел е да ја поминеме групата

Анчелоти: Наша првична цел е да ја поминеме групата

Белград, 18 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти, трет пат во кариерата ќе има ... повеќе...

Перуничиќ нов селектор на ракометарите на Србија

Перуничиќ нов селектор на ракометарите на Србија

Белград, 18 септември 2018 (МИА) – Еден од најдобрите поранешни ракометари на светот, Ненад Перуниќ ... повеќе...