• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Спорт

Металург поразен на гостувањето кај Спортинг

Металург поразен на гостувањето кај Спортинг

Лисабон, 15 септември 2018 (МИА) - Екипата на Металург доживеа пораз со 34-26 (13-13) од Спортинг во... повеќе...

 
Франција во финалето на „Дејвис купот“

Франција во финалето на „Дејвис купот“

Лил, 15 септември 2018 (МИА) - Бранителот на титулата Франција има недостижна предност од 3:0 во поб... повеќе...

Вардар ја отвори сезоната со победа против актуелниот европски шампион

Вардар ја отвори сезоната со победа против актуелниот европски шампион

Монпелје, 15 септември 2018 (МИА) - Македонскиот ракометен шампион Вардар оствари триумф во првото к... повеќе...

Александар Илиевски најдобар на Велешкиот пливачки маратон

Александар Илиевски најдобар на Велешкиот пливачки маратон

Велес, 15 септември 2018 (МИА) - Александар Илиевски, репрезентативец и член на Пливачката федерациј... повеќе...

Челзи со петта победа по ред го следи Ливерпул во чекор

Челзи со петта победа по ред го следи Ливерпул во чекор

Лондон, 15 септември 2018 (МИА) - Челзи продолжува со добрата игра во Премиер лигата под водство на ... повеќе...

ФФМ додели 30 илјади евра на репрезентацијата за победите над Гибралтар и Ерменија

ФФМ додели 30 илјади евра на репрезентацијата за победите над Гибралтар и Ерменија

Скопје, 15 септември 2018 (МИА) - На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација ... повеќе...

Хамилтон обезбеди пол позиција во Сингапур

Хамилтон обезбеди пол позиција во Сингапур

Сингапур, 15 септември 2018 (МИА) - Иако „Мерцедес“ тврдеше дека нивните возачи се аутсајдери на Гол... повеќе...

Ливерпул продолжува шампионски

Ливерпул продолжува шампионски

Лондон, 15 септември 2018 (МИА) - Ливерпул продолжува самоуверено во Премиер лигата, откако победи н... повеќе...

Алегри: Тензиите околу Дибала се непотребни

Алегри: Тензиите околу Дибала се непотребни

Торино, 15 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри на редовната прес-конфере... повеќе...

Роналдо го сака Крос во Јувентус

Роналдо го сака Крос во Јувентус

Торино, 15 септември 2018 (МИА) - Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо бара од раководството на ... повеќе...

Ферари продолжува без тимски наредби на трките

Ферари продолжува без тимски наредби на трките

Сингапур, 15 септември 2018 (МИА) - Шефот на Ферари, Маурицио Аривабене остро реагираше на прашање д... повеќе...

СМС без клаузула за откупување во новиот договор со Лацио

СМС без клаузула за откупување во новиот договор со Лацио

Рим, 15 септември 2018 (МИА) - Прашање на денови е обновувањето на договорот на Србинот Сергеј М... повеќе...

Канте призна дека ПСЖ има интерес за него

Канте призна дека ПСЖ има интерес за него

Лондон, 15 септември 2018 (МИА) - Светскиот шампион во Франција и фудбалер на Челзи, Н'Голо Канте пр... повеќе...

Мурињо: Погба никогаш не ми кажал дека сака да замине

Мурињо: Погба никогаш не ми кажал дека сака да замине

Манчестер, 15 септември 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо се уште не е на ја... повеќе...

ВАДА ќе ги врати правата на руската антидопинг агенција

ВАДА ќе ги врати правата на руската антидопинг агенција

Москва, 15 септември 2018 (МИА) - Раководството на светската антидопинг агенција (ВАДА) добила препо... повеќе...

Алвеш: Нејмар дека мора да го промени своето однесување

Алвеш: Нејмар дека мора да го промени своето однесување

Париз, 15 септември 2018 (МИА) - Бразилецот Нејмар во 2017-та година пристигна пристигна во ПСЖ од Б... повеќе...

Нејмар не можел да спие, затоа не игра за ПСЖ

Нејмар не можел да спие, затоа не игра за ПСЖ

Париз, 15 септември 2018 (МИА) - Големата ѕвезда на Пари Сен Жермен, Нејмар беше на трибините на „Па... повеќе...