• A-
  • A
  • A+
петок, 25 мај 2018, 

Инфо сервиси

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

25 мај 2018 Ватикан - Премиерот Зоран Заев ќе присуствува на аудиенција кај поглаварот на Римокатол... повеќе...

 
Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 25 мај 2018 (МИА) - Денеска е петок, 25 мај 2018 година, 145-иот ден во годината. До крајот ... повеќе...

Од верските календари

Од верските календари

25 мај 2018 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е ... повеќе...

На денешен ден

На денешен ден

25 мај 2018 (МИА) 1803.- Роден е американскиот писател и филозоф Ралф Валдо Емерсон. Дела: „Природ... повеќе...

Обичаи и верувања

25 мај 2018 (МИА)   Правни обичаи  Род и роднина Прашање: Дали народот прави разлика...?Одговор: М... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

25 мај 2018 (МИА) Брисел - Стапува во сила Регулативата за заштита на податоците на ЕУ. Брисел - С... повеќе...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

Скопје, 24 мај 2018 Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. АМСМ ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

24 мај 2018 Ватикан - Премиерот Зоран Заев ја предводи делегацијата на Република Македонија на мани... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

24 мај 2018 (МИА) Брисел - Средба на министрите за финансии на земјите членки на Еврозоната. Санкт... повеќе...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 24 мај 2018 (МИА) - Денеска е четврток, 24 мај 2018 година, 144-иот ден во годината. До крај... повеќе...

Од верските календари

Од верските календари

24 мај 2018 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е ... повеќе...

На денешен ден

На денешен ден

24 мај 2018 (МИА) - Ден на солунските браќа Кирил и Методиј. Православната црква во 11. век, во чес... повеќе...

Обичаи и верувања

24 мај 2018 (МИА)   Свети рамноапостолни Кирил и Методиј Солунски  Големите македонски и сесловенс... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

23 мај 2018 Скопје - Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери во официјалн... повеќе...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

Скопје, 23 мај 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

23 мај 2018 Скопје - Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери во официјалн... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

23 мај 2018 Брисел - Во Брисел ќе се одржи Европски бизнис самит. Стразбур - Сослушување пред Евро... повеќе...