Инфо сервиси

Од верските календари

Од верските календари

7 септември 2018 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денес... повеќе...

 
На денешен ден

На денешен ден

7 септември 2018 (МИА) 1533.- Родена е англиската кралица Елизабета Прва, ќерка на кралот Хенри Осм... повеќе...

Обичаи и верувања

7 септември 2018 (МИА) Обичаи на свадба во Кукуш  И в Кукуш на добар ден се береет младите на се... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

7 септември 2018 Брисел - Нова рунда преговори меѓу Србија и Косово, под покровителство на Европска... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

6 септември 2018 Скопје - Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во официјална посета на Реп... повеќе...

Состојба на патишта

Состојба на патишта

6 септември 2019 06:00 часотСОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

6 септември 2018 Скопје - Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во официјална посета на Реп... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

6 септември 2018 Бангкок - Собир во знак на благодарност на спасувачите кои помогнаа во извлекување... повеќе...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 6 септември 2018 (МИА) - Денеска е четврток, 6 септември 2018 година, 249-иот ден во годинат... повеќе...

Од верските календари

Од верските календари

6 септември 2018 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денес... повеќе...

На денешен ден

На денешен ден

6 септември 2018 (МИА) 1522.- Шпанскиот морепловец Хуан Себастијан дел Кано прв ја обиколи Земјата ... повеќе...

Обичаи и верувања

6 септември 2018 Македонски традиции Тешкото, неговите корени, рожбата  Со голема мака се зар... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

5 септември 2018 Скопје - Седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет. (Собрание на РМ,... повеќе...

Состојба на патишта

Состојба на патишта

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловоз... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

5 септември 2018 Скопје - Седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет. (Собрание на РМ,... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

5 септември 2018 Вашингтон - Продолжуваат трговските преговори меѓу САД и Канада Анкара - Германск... повеќе...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) - Денеска е среда, 5 септември 2018 година, 248-иот ден во годината. ... повеќе...