Инфо сервиси

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

10 септември 2018 Владивосток - Трговски преговори меѓу рускиот претседател Владимир Путин и јапонс... повеќе...

 
МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

9 септември 2018 Скопје - Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери ќе се с... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

9 септември 2018 Скопје - Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери ќе се с... повеќе...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Денеска е недела, 9 септември 2018 година, 252-иот ден во годината.... повеќе...

Од верските календари

Од верските календари

9 септември 2018 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денес... повеќе...

На денешен ден

На денешен ден

9 септември 2018 (МИА) 1087.- Умре англискиот крал Вилијам Први, наречен Вилијам Освојувачот, кој п... повеќе...

Обичаи и верувања

9 септември 2018 (МИА) Свети великомаченик Фануриј  Светиот маченик Фануриј најмногу се славел во ... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

8 септември 2018 Скопје - Одбележување на Денот на Република Македонија:  - Прослава на Денот на н... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

8 септември 2018 Скопје - Одбележување на Денот на Република Македонија  - Прослава на Денот на не... повеќе...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 8 септември 2018 (МИА) - Денеска е сабота, 8 септември 2018 година, 251-иот ден во годината.... повеќе...

Од верските календари

Од верските календари

8 септември 2018 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денес... повеќе...

На денешен ден

На денешен ден

8 септември 2018 (МИА) 1157.- Роден е англискиот крал Ричард Први Плантагенет "Лавско срце", херој ... повеќе...

Обичаи и верувања

8 септември 2018 (МИА) Преданија и легенди Преданија и легенди за манастирот Трескавец  Прилеп ... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

8 септември 2018 Виена - Неформална средба на министрите за финансии на Европската унија Венеција ... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

7 септември 2018 Скопје - Претседателот на Собранието на Република Македнија Талат Џафери ќе одржи ... повеќе...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

Скопје, 7 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интен... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

7 септември 2018 Скопје - Претседателот на Собранието на Република Македнија Талат Џафери ќе одржи ... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...