• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Инфо сервиси

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

4 септември 2018 Скопје - Седница на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата. (С... повеќе...

 
МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

4 септември 2018 Скопје - Седница на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата. (С... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

4 септември 2018 Измир - Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на средба со својот турски коле... повеќе...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 4 септември 2018 (МИА) - Денеска е вторник, 4 септември 2018 година, 247-иот ден во годината... повеќе...

Од верските календари

Од верските календари

4 септември 2018 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денес... повеќе...

На денешен ден

На денешен ден

4 септември 2018 (МИА) 1669.- Венеција им го отстапи грчкиот остров Крит на Турците, не успевајќи ... повеќе...

Обичаи и верувања

4 септември 2018 Обичаи Премоз  Овој обичај се изведува на петтата недела по Велигден на след... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

3 септември 2018   Скопје - Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, ќе ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

3 септември 2018   Скопје - Собранието на Република Македонија ќе ги одржи 58. и 32. седница. (12:... повеќе...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Денеска е понеделник, 3 септември 2018 година, 246-иот ден во годин... повеќе...

Од верските календари

Од верските календари

3 септември 2018 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денес... повеќе...

На денешен ден

На денешен ден

3 септември 2018 (МИА) 1189.- Ричард Први Плантагенет "Лавовско срце" е крунисан за крал на Англиј... повеќе...

Обичаи и верувања

3 септември 2018 Народна медицина запишана од Кузман Шапкарев  Чирај, чир, болка, која расте по ... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

3 септември 2018 (МИА)  Кито - Во Еквадор се одржува регионална конференција за бегалците кои ја на... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

2 септември 2018 Куманово  - Премиерот Зоран Заев и претседателот на Република Србија Александар Ву... повеќе...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) - Денеска е недела, 2 септември 2018 година, 245-иот ден во годината.... повеќе...

Од верските календари

Од верските календари

2 септември 2018 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денес... повеќе...