• A-
  • A
  • A+
вторник, 24 април 2018, 

Економија

Патот Пршовце - Јегуновце утре и задутре затворен за сообраќај

Патот Пршовце - Јегуновце утре и задутре затворен за сообраќај

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Делницата Пршовце - Јегуновце утре и задутре ќе биде затворена за сооб... повеќе...

 
Николовски: Исплатени 104,7 милиони денари субвенции за грозјето

Николовски: Исплатени 104,7 милиони денари субвенции за грозјето

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовск... повеќе...

На Палурци уловен крап од 11 килограми

На Палурци уловен крап од 11 килограми

Богданци, 23 април 2018 (МИА) - Спортски риболовци, членови на ЗСР „Костреш“ од Богданци, уловиле кр... повеќе...

Прилепската Регионална стопанска комора со ново раководство

Прилепската Регионална стопанска комора со ново раководство

Прилеп, 23 април 2018 (МИА) - Ирена Јакимоска, косопственик на текстилната компанија „Комфи Анфел“ е... повеќе...

Во Велес легализирани 6100 дивоградби

Во Велес легализирани 6100 дивоградби

Велес, 23 април 2018 (МИА) - Во Велес од почетокот на процесот на легализација до денес легализирани... повеќе...

„Еуркомпозит“ со в. д. директор, а протестите во мирување

„Еуркомпозит“ со в. д. директор, а протестите во мирување

Прилеп, 23 април 2018 (МИА) - Прилепската фабрика „Еурокомпозит“ доби вршител на должноста директор,... повеќе...

Обезбедени 15 милиони евра преку ИПА 2019 за финансирање во секторот земјоделство

Обезбедени 15 милиони евра преку ИПА 2019 за финансирање во секторот земјоделство

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Тековните проекти финансирани од Инструментот за претпристапна помош н... повеќе...

Угостителите бараат плаќањето кон ЗАМП да биде врз реално утврдени критериуми

Угостителите бараат плаќањето кон ЗАМП да биде врз реално утврдени критериуми

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Изземање на обврските на хотелите и рестораните кон Здружението за заш... повеќе...

Пуштена во употреба автопатската делница Демир Капија - Смоквица

Пуштена во употреба автопатската делница Демир Капија - Смоквица

Демир Капија, 23 април 2018 (МИА) – Пуштена е во употреба автопатската делница Демир Капија - Смокви... повеќе...

Награда за црвеното вино „Домен Лепово Гранд Куве“ во Љубљана

Награда за црвеното вино „Домен Лепово Гранд Куве“ во Љубљана

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Македонското премум црвено вино „Домен Лепово Гранд Куве“, од бербата ... повеќе...

Пуштена во употреба автопатската делница Демир Капија - Смоквица

Пуштена во употреба автопатската делница Демир Капија - Смоквица

Демир Капија, 23 април 2018 (МИА) – Пуштена е во употреба автопатската делница Демир Капија – Смокви... повеќе...

Форум: Нема земјоделство без големи комбинати и современа механизација

Форум: Нема земјоделство без големи комбинати и современа механизација

Велес, 23 април 2018 (МИА) – Ако не сфатиме дека на државата и требаат големи комбинати, нема да има... повеќе...

Просечната плата во февруари 23.158 денари

Просечната плата во февруари 23.158 денари

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во февруари 2018,... повеќе...

НБРМ ги претстави новите полимерни банкноти од 10 и 50 денари

НБРМ ги претстави новите полимерни банкноти од 10 и 50 денари

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Народната банка на Република Македонија денеска го претстави првичниот... повеќе...

„Гринјард“ доаѓа во Македонија, ќе бара извозници на свежо овошје и зеленчук

„Гринјард“ доаѓа во Македонија, ќе бара извозници на свежо овошје и зеленчук

Велес, 23 април 2018 (МИА) - Идната недела во Македонија ќе дојдат претставници на „Гринјард“, компа... повеќе...

Модерен контролен центар за безбедност на Демир Капија - Смоквица

Модерен контролен центар за безбедност на Демир Капија - Смоквица

Демир Капија, 23 април 2018 (МИА) - Безбедноста на сообраќајот на автопатот Демир Капија - Смоквица ... повеќе...

Косовски државјанин настрада во сообраќајка во Скопје

Косовски државјанин настрада во сообраќајка во Скопје

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Државјанин на Косово вчера попладне починал кога изгубил контрола над ... повеќе...

Мозаик

Кејт и Вилијам добија син

Кејт, војвотката од Кембриџ, денеска се породи со ...

Џи-Кју ја стави Библијата на листа на „најпреценети книги во светот“

Списанието за машка мода Џи-Кју објави „Листа на н...

Обдукциите не отркиле ништо сомнително околу смртта на ди-џеј Авичи

Обдукциите над телото на шведскиот ди-џеј Тим Берг...

Кејт Мидлтон се пораѓа по трет пат

Сопругата на британскиот принц Вилијам, војвотката...