• A-
  • A
  • A+
петок, 25 мај 2018, 

Република

Полициските моторџии денеска низ Охрид

Полициските моторџии денеска низ Охрид

Охрид, 25 мај 2018 (МИА) – Моторциклистите од Меѓународната полициска асоцијација кои се наоѓаат на ... повеќе...

 
Преземени конкретни мерки околу пласманот на праските

Преземени конкретни мерки околу пласманот на праските

Росоман, 25 мај 2018 (МИА) - Преземени се конкретни мерки околу пласманот на годинашниов род праски ... повеќе...

Џип-рели „Калин Камен 2018“ – авантура низ Осоговските Планини

Џип-рели „Калин Камен 2018“ – авантура низ Осоговските Планини

Крива Паланка, 24 мај 2018 (МИА) - Јубилејна, десетта година по ред, на Денот на Сесловенските просв... повеќе...

Граѓаните да не фрлаат смет на градските гробишта апелираат од ЈП „Чистота и зеленило“

Граѓаните да не фрлаат смет на градските гробишта апелираат од ЈП „Чистота и зеленило“

Куманово, 24 мај 2018 (МИА) - Во пресрет на празникот задушница, кумановското Јавно претпријатие „Чи... повеќе...

Во Велес свеченост по повод 24 мај - Денот на сесловенските просветители браќата Кирил и Методиј

Во Велес свеченост по повод 24 мај - Денот на сесловенските просветители браќата Кирил и Методиј

Велес, 24 мај 2018 (МИА) -  Општина Велес синоќа во големата сала на општината ја организира традици... повеќе...

Лариса Жулина – Митовски, најуспешен просветен работник во учебната 2017/18 година во Крива Паланка

Лариса Жулина – Митовски, најуспешен просветен работник во учебната 2017/18 година во Крива Паланка

Крива Паланка, 24 мај 2018, (МИА) - На свечена академија по повод Денот на просветителите – 24 мај, ... повеќе...

Прилеп ќе му подигне спомен-плоча на Ненад Серафимоски кој загина во Диво насеље

Прилеп ќе му подигне спомен-плоча на Ненад Серафимоски кој загина во Диво насеље

Прилеп, 23 мај 2018 (МИА) - Прилеп ќе му подигне спомен плоча на Ненад Серафимоски, припадник на пол... повеќе...

Општина Струмица има капацитети за искористување на европските фондови

Општина Струмица има капацитети за искористување на европските фондови

Струмица, 23 мај 2018 (МИА) - Иако поставената стратешка рамка на општина Струмица целосно соодветст... повеќе...

Општина Струмица има капацитети за искористување на европските фондови

Општина Струмица има капацитети за искористување на европските фондови

Струмица, 23 мај 2018 (МИА) - Иако поставената стратешка рамка на општина Струмица целосно соодветст... повеќе...

Се асфалтира патот до Мариово

Се асфалтира патот до Мариово

Новаци, 23 мај 2018 (МИА) - Започнаа градежните активности околу асфалтирање на регионалниот патен п... повеќе...

Парада на велосипедисти во Кавадарци

Парада на велосипедисти во Кавадарци

Кавадарци, 23 мај 2018 (МИА) - Во Кавадарци денеска имаше Парада на велосипедисти, по повод Светскио... повеќе...

Луиза Винтон во работна посета на Крива Паланка

Луиза Винтон во работна посета на Крива Паланка

Крива Паланка, 23 мај 2018, (МИА) - Постојниот претставник на УНДП во Македонија Луиза Винтон беше в... повеќе...

Гостиварско Беловиште ќе добие канализација

Гостиварско Беловиште ќе добие канализација

Гостивар, 23 мај 2018 (МИА) - До крајот на идниот месец гостиварското село Беловиште ќе добие канали... повеќе...

Гимназијата во Виница ја враќа прехранбената струка

Гимназијата во Виница ја враќа прехранбената струка

Виница, 23 мај 2018 (МИА) - Од следната учебна година во Средното општинско училиште „Ванчо Прке“ од... повеќе...

Георгиевски и Спасовски во посета на првата канцеларија за превенција на МВР во Стајковци

Георгиевски и Спасовски во посета на првата канцеларија за превенција на МВР во Стајковци

Скопје, 23 мај 2018 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и градоначалникот на Газ... повеќе...

Презентација на анализата за искористување на ИПА фондовите на локално ниво

Презентација на анализата за искористување на ИПА фондовите на локално ниво

Струмица, 23 мај 2018 (МИА) - Анализата „Капацитети за искористување и програмирање на ИПА фондови н... повеќе...

Крводарителска акција во Крива Паланка - собрани 46 единици крв

Крводарителска акција во Крива Паланка - собрани 46 единици крв

Крива Паланка, 22 мај 2018 (МИА) - На денешната крводарителска акција која се одржа во просториите н... повеќе...