• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Република

Нова донација за кичевската градинка „Олга Мицеска“

 Нова донација за кичевската градинка „Олга Мицеска“

Кичево, 19 септември 2018 (МИА) - Во кичевската градинка „Олга Мицеска“ денеска беа донирани постелн... повеќе...

 
Се уредуваат дрворедите и тревните површини во Струга

Се уредуваат дрворедите и тревните површини во Струга

Струга, 19 септември 2018 (МИА) - Екипите на јавното комунално претпријатие од Струга работат на ред... повеќе...

Во Куманово обука за женско претприемништво и конкурентност

Во Куманово обука за женско претприемништво и конкурентност

Куманово, 19 септември 2018 (МИА) - Во Македонија незначителен е процентот на жени сопственички на б... повеќе...

Штип до крајот на годината ќе го добие новиот проект за брана на Отиња

Штип до крајот на годината ќе го добие новиот проект за брана на Отиња

Штип, 19 Септември 2018 (МИА) - Општина Штип и Градежниот факултет во Скопје и Градежниот институт „... повеќе...

Асфалтирана улицата ,,Борис Кидрич” во Берово

Асфалтирана улицата ,,Борис Кидрич” во Берово

Берово, 19 септември 2018 (МИА) - Заврши реконструкција на ул. „Борис Кидрич", една од најруиниранит... повеќе...

Физибитили студија за пречистителна станица на Пелистер

Физибитили студија за пречистителна станица на Пелистер

Битола, 19 септември 2018 (МИА) - Секторот за односи со јавност на општина Битола информира дека Гра... повеќе...

Во Штип се гради тротоарот до Кампус 4

Во Штип се гради тротоарот до Кампус 4

Штип, 18 Септември 2018 (МИА) - Почна изградбата на најдолгиот тротоар во Штип од кружниот тек на вл... повеќе...

Кичево со нова хоризонтална собраќајна сигнализација

Кичево со нова хоризонтална собраќајна сигнализација

Кичево, 19 септември 2018 (МИА) - Општина Кичево деновиве интензивно работи на поставување нова хори... повеќе...

Изградба на пристапни патеки во Делчево

Изградба на пристапни патеки во Делчево

Делчево, 19 септември 2018 (МИА) - Во тек се градежни активности за изградба на неколку пристапни па... повеќе...

Конференција за подобрување на општинското управување

Конференција за подобрување на општинското управување

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Министерот за локална самоуправа, Сухејил Фазлиу денеска ќе учеств... повеќе...

Одбележани 74 години од формирањето на 50 Дивизија

Одбележани 74 години од формирањето на 50 Дивизија

Пехчево, 18 септември 2018 (МИА) - Организацијата на резервни офицери за Берово и Пехчево, попладнев... повеќе...

Привршуваат подготовките за манифестацијата „Денови на кочанскиот ориз“

Привршуваат подготовките за манифестацијата „Денови на кочанскиот ориз“

Кочани, 18 септември 2018 (МИА) - Од 27 до 29 овој месец во Кочани ќе се одржи 27. издание на манифе... повеќе...

Во Берово презентирани проектите од Европските фондови

Во Берово презентирани проектите од Европските фондови

Берово, 18 септеври 2018 (МИА) - Градоначалниот на општина Берово, Звонко Пекевски, денеска на прес-... повеќе...

Делегација на општина Демир Хисар ќе ја посети турската општина Балчова

Делегација на општина Демир Хисар ќе ја посети турската општина Балчова

Демир Хисар, 18 септември 2018 (МИА) - Делегација на општина Демир Хисар предводена од градоначалник... повеќе...

Генерациска средба на студенти Роми во Битола

Генерациска средба на студенти Роми во Битола

Битола, 18 септември 2018 (МИА) - Пет генерации студенти Роми, кои минале или се уште се дел од прог... повеќе...

Здружението „Порака" доби канцеларија во Македонска Каменица

Здружението „Порака" доби канцеларија во Македонска Каменица

Македонска Каменица, 18 септември 2018 (МИА) - Локалната организација на Центарот за поддршка на лиц... повеќе...

Утре без струја делови од повеќе скопски општини

Утре без струја делови од повеќе скопски општини

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Заради технички зафати во дистрибутивната мрежа, утре без електрич... повеќе...

Мозаик

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...