• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Република

Изградба на пристапни патеки во Делчево

Изградба на пристапни патеки во Делчево

Делчево, 19 септември 2018 (МИА) - Во тек се градежни активности за изградба на неколку пристапни па... повеќе...

 
Конференција за подобрување на општинското управување

Конференција за подобрување на општинското управување

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Министерот за локална самоуправа, Сухејил Фазлиу денеска ќе учеств... повеќе...

Одбележани 74 години од формирањето на 50 Дивизија

Одбележани 74 години од формирањето на 50 Дивизија

Пехчево, 18 септември 2018 (МИА) - Организацијата на резервни офицери за Берово и Пехчево, попладнев... повеќе...

Привршуваат подготовките за манифестацијата „Денови на кочанскиот ориз“

Привршуваат подготовките за манифестацијата „Денови на кочанскиот ориз“

Кочани, 18 септември 2018 (МИА) - Од 27 до 29 овој месец во Кочани ќе се одржи 27. издание на манифе... повеќе...

Во Берово презентирани проектите од Европските фондови

Во Берово презентирани проектите од Европските фондови

Берово, 18 септеври 2018 (МИА) - Градоначалниот на општина Берово, Звонко Пекевски, денеска на прес-... повеќе...

Делегација на општина Демир Хисар ќе ја посети турската општина Балчова

Делегација на општина Демир Хисар ќе ја посети турската општина Балчова

Демир Хисар, 18 септември 2018 (МИА) - Делегација на општина Демир Хисар предводена од градоначалник... повеќе...

Генерациска средба на студенти Роми во Битола

Генерациска средба на студенти Роми во Битола

Битола, 18 септември 2018 (МИА) - Пет генерации студенти Роми, кои минале или се уште се дел од прог... повеќе...

Здружението „Порака" доби канцеларија во Македонска Каменица

Здружението „Порака" доби канцеларија во Македонска Каменица

Македонска Каменица, 18 септември 2018 (МИА) - Локалната организација на Центарот за поддршка на лиц... повеќе...

Утре без струја делови од повеќе скопски општини

Утре без струја делови од повеќе скопски општини

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Заради технички зафати во дистрибутивната мрежа, утре без електрич... повеќе...

Охридските советници одобрија поделба на МЈП „Проаква“, отворен пат државата да ја преземе грижата за колекторот

Охридските советници одобрија поделба на МЈП „Проаква“, отворен пат државата да ја преземе грижата за колекторот

Охрид, 17 септември 2018 (МИА) – Советот на Општина Охрид на денешната седница едногласно го усвои д... повеќе...

Починат бездомник од Велес два дена нема кој да го погреба

Починат бездомник од Велес два дена нема кој да го погреба

Велес, 17 септември 2018 (МИА) - Педесет и четиригодишен бездомник од Велес, кој вчера утрото почина... повеќе...

Турнир во тенис за аматери „Крива Паланка - Ранковце опен“

Турнир во тенис за аматери „Крива Паланка - Ранковце опен“

Крива Паланка, 17 септември 2018 (МИА) - Претстојниот викенд, 22 и 23 септември на тениските терени ... повеќе...

Општина Чешиново-Облешево инвестира во изградба на улици во три населени места

Општина Чешиново-Облешево инвестира во изградба на улици во три населени места

Кочани, 17. септември 2018 (МИА) - Во општина Чешиново-Облешево започнаа подготвителните работи за и... повеќе...

Работилница во Охрид посветена на можностите за финансирање што ги нуди ЕУ

Работилница во Охрид посветена на можностите за финансирање што ги нуди ЕУ

Охрид, 17 септември 2018 (МИА) – Во Охрид денеска се одржа една од деветте работилници што Делегациј... повеќе...

Димитров: Ги отворивме вратите за НАТО, пред волјата на народот не може да се замижи

Димитров: Ги отворивме вратите за НАТО, пред волјата на народот не може да се замижи

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Членството на Република Македонија во НАТО ја зацврстува нејзината... повеќе...

Струмички „Комуналец“ набави дробилка за отпадна дрвна маса

Струмички „Комуналец“ набави дробилка за отпадна дрвна маса

Струмица, 17 септеври 2018 (МИА) - ЈПКД „Комуналец“ од Струмица набави машина - дробилка за отпада д... повеќе...

Поставен летниковец во Гевгелија, донација од Пивара Скопје

Поставен летниковец во Гевгелија, донација од Пивара Скопје

Гевгелија, 17 септември 2018 (МИА) - На просторот меѓу градскиот пазар и блискиот станбен комплекс в... повеќе...