• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Република

Мини двосед “БМВ изета” од 1955 година атракција на изложба во Кавадарци

Мини двосед “БМВ изета” од 1955 година атракција на изложба во Кавадарци

Кавадарци, 8 септември 2018 (МИА) - Мини двосед “БМВ изета” од 1955 година, со врата што се отвора о... повеќе...

 
МД„Илинден“ со честитка по повод Денот на независноста

МД„Илинден“ со честитка по повод Денот на независноста

Дебар, 8 септември 2018(МИА) - Македонското друштво „Илинден“ од Тирана и огранокот за Голо Брдо до ... повеќе...

Млади волонтери од Делчево го одбележуваат Светскиот ден на прва помош

Млади волонтери од Делчево го одбележуваат Светскиот ден на прва помош

Делчево, 8 септември 2018 (МИА) - Општинската организација и Клубот на млади при Црвен крст Делчево ... повеќе...

Доделени седмосептемвриските награди во Кавадарци

Доделени седмосептемвриските награди во Кавадарци

Кавадарци, 7 септември 2018 (МИА) - Советот на општина Кавадарци вечерва одржа свечена седница, по п... повеќе...

Шпанскиот амбасадор Сера во Крива Паланка

Шпанскиот амбасадор Сера во Крива Паланка

Крива Паланка, 7 септември 2018 (МИА) - Амбасадорот на Кралството Шпанија во Македонија, Лоренцо Еми... повеќе...

Пожар зафати делчевско возило во Кавадарци, повредени нема

Пожар зафати делчевско возило во Кавадарци, повредени нема

Кавадарци, 7 септември 2018 (МИА) - Пожар зафати делчевско возило вечерва на улицата „Шишка“, во бли... повеќе...

Се запали камион со метан пред Македонска Каменица, спречена поголема несреќа

Се запали камион со метан пред Македонска Каменица, спречена поголема несреќа

Скопје, 7 септември 2018 (МИА) - Камион кој превезувал 265 празни единици под притисок и со носивост... повеќе...

Се тампонираат улици и патишта во прилепско Галичани

Се тампонираат улици и патишта во прилепско Галичани

Прилеп, 7 септември 2018 (МИА) - По две години конечно се тампонираат улици и пристапни патишта во п... повеќе...

Полицијата и планинарите на средби за побезбедно планинарење

Полицијата и планинарите на средби за побезбедно планинарење

Гостивар, 7 септември 2018 (МИА) - СВР Тетово ја одржа првата од неколкуте најавени средби со раково... повеќе...

Во штипската болница мамографот ставен во функција

Во штипската болница мамографот ставен во функција

Штип, 7 септември 2018 (МИА) - Мамографот во штипската Клиничка болница конечно е ставен во функција... повеќе...

Одбележани 74 години од ослободувањето на Пехчево

Одбележани 74 години од ослободувањето на Пехчево

Пехчево, 7 септември 2018 (МИА) - Со низа пригодни свечености Пехчево денеска ја одбележа 74-годишни... повеќе...

Заменик министерот Павлески во посета на Македонски Брод

Заменик министерот Павлески во посета на Македонски Брод

Скопје, 7 септември 2018 (МИА) - Заменикот министерот за локална самоуправа Дејан Павлески денеска п... повеќе...

Делчево одбележува 74 години од ослободувањето

Делчево одбележува 74 години од ослободувањето

Делчево, 7 септември 2018 (МИА) - Делчево денеска одбележува 74 години од ослободувањето и 27 години... повеќе...

Трка на келнери и натпревар со коктели од вино во Кавадарци

Трка на келнери и натпревар со коктели од вино во Кавадарци

Кавадарци, 7 септември 2018 (МИА) - Трка на келнери и натпревар во подготовка на коктели врз база на... повеќе...

Санација на оштетени улици во Велес

Санација на оштетени улици во Велес

Велес, 7 септември 2018 (МИА) - Во Велес денеска започна санација на оштетените главни велешки соооб... повеќе...

Безбедносната состојба во општина Дебар на највисоко ниво

Безбедносната состојба во општина Дебар на највисоко ниво

Дебар, 7 септември 2018 (МИА) – Безбедноста состојба на подрачјето на општина Дебар е на највисоко н... повеќе...

Седумдесет и четири години од ослободувањето на Кавадарци

Седумдесет и четири години од ослободувањето на Кавадарци

Кавадарци, 7 септември 2018 (МИА) - Седумдесет и четири години од ослободувањето одбележува денеска ... повеќе...

Мозаик

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...