• A-
  • A
  • A+
вторник, 22 мај 2018, 

Одбрана и безбедност

Засилена викенд-контрола на возилата и возачите во Прилеп

Засилена викенд-контрола на возилата и возачите во Прилеп

Прилеп, 21 мај 2018 (МИА) - По спроведената викенд засилена акциска контрола на возилата во Прилеп, ... повеќе...

 
Кривична пријава за 67-годишен кичевчанец за полов напад врз дете

Кривична пријава за 67-годишен кичевчанец за полов напад врз дете

Кичево, 21 мај 2018 (МИА) - Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад... повеќе...

Спасовски на средба со командантот на КФОР, Салваторе Коучи

Спасовски на средба со командантот на КФОР, Салваторе Коучи

Скопје, 21 мај 2018 (МИА) - Во Министерството за внатрешни работи министерот Оливер Спасовски имаше ... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 21 мај 2018 (МИА) - На 20.05.2018 година во 04.20 часот на улица „100“ во село Волково, патн... повеќе...

Пронајдена дрога кај тиквешани

Пронајдена дрога кај тиквешани

Кавадарци, 21 мај 2018 (МИА) - Пронајдена е дрога кај неколкумина тиквешани изминативе неколку дена.... повеќе...

Командантот на КФОР на Косово Коучи во посета на Скопје

Командантот на КФОР на Косово Коучи во посета на Скопје

Скопје, 21 мај 2018 (МИА) - Командантот на мисијата на КФОР на Косово, генерал-мајор Салваторе Куочи... повеќе...

Маж се обесил во Кавадарци

Маж се обесил во Кавадарци

Кавадарци, 21 мај 2018 (МИА) - Млада жена била донесена во бессознание синоќа во болница, а средовеч... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 21 мај 2018 (МИА) - На 20.05.2018 година околу 14,30 часот во Скопје, на крстосницата од ули... повеќе...

Украдени над 20 илајди евра од куќа во Гостивар

Украдени над 20 илајди евра од куќа во Гостивар

Гостивар, 20 мај 2018 (МИА) - Крадци од куќа во Гостивар вчеравечер одзеле над 20 илјади евра додека... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 20 мај 2018 (МИА) - Денеска во  03,23 часот пријавено е дека скопското село Визбегово во бен... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 20 мај 2018 (МИА) - На 19.05.2018 година во 12.00 часот на регионалниот пат Скопје-ХЕЦ „Козј... повеќе...

Спречен шверц на голема количина лекови од Македонија за Црна Гора

Спречен шверц на голема количина лекови од Македонија за Црна Гора

Скопје, 19 мај 2018 (МИА) - На граничниот премин Долно Блаце завчера е спречен шверц на голема колич... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 19 мај 2018 (МИА) - На 17.05.2018 година на граничниот премин „Долно Блаце“ на излез од Р. М... повеќе...

Откриена нелегална обложувалница во тетовско Теарце

Откриена нелегална обложувалница во тетовско Теарце

Тетово, 19 мај 2018 (МИА) - Технички средства и одредена количина на денари и американски долари одз... повеќе...

Гостиварец нападнал полицаец кога му кажал дека возилото го паркирал на пешачки премин

Гостиварец нападнал полицаец кога му кажал дека возилото го паркирал на пешачки премин

Гостивар, 19 мај 2018 (МИА) - Гостиварец физички нападнал полицаец кој му укажал дека возилото го па... повеќе...

Опожарено возило во Битола

Опожарено возило во Битола

Битола, 19 мај 2018 (МИА) - СВР-Битола соопшти дека синоќа околу 21.35 часот во Битола на улица „21-... повеќе...

Дваесет и седумгодишен прилепчанец пронајден мртов на улица

Дваесет и седумгодишен прилепчанец пронајден мртов на улица

Скопје, 19 мај 2018 (МИА) - Дваесет и седумгодишен прилепчанец е пронајден мртов на улица синоќа око... повеќе...

Мозаик

Барак и Мишел Обама ќе бидат продуценти на „Нетфликс“

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, и нег...

На „Ибеј“ се продаваат подароци од кралската свадба

Десет торбички со подароци кои се делеле на венчав...

Вечниот ерген Хју Грант се жени на 57 години

Актерот Хју Грант, кого го сметаа за еден од вечни...

Џенет Џексон ја поздрави кампањата #MeToo

На говорот по повод добивањето на Наградата за муз...

Британија не му издава виза на Роман Абрамович

Сопственикот на англискиот фудбалски клуб Челзи, р...