• A-
  • A
  • A+
недела, 22 јули 2018, 

Одбрана и безбедност

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 21 јули 2018 (МИА) - На 20/21.07.2018 година во времето од 22 до 4 часот од страна на полици... повеќе...

 
MВР Билтен

MВР Билтен

Скопје, 21 јули 2018 (МИА) -  На 20.07.2018 година во 19 часот било пријавено дека на магистралниот ... повеќе...

Кривични пријави за четири лица за несреќата во која загинаа двајца илегални мигранти

Кривични пријави за четири лица за несреќата во која загинаа двајца илегални мигранти

Скопје, 21 јули 2018 (МИА) - Полицијата поднесе кривични пријави за четири лица,  Ќ.Н. (31), Џ.Н. (3... повеќе...

Пронајдено телото на исчезнатото лице од Дебар

Пронајдено телото на исчезнатото лице од Дебар

Дебар, 21 јули 2018 (МИА) - Во водите на Дебарско Езеро пронајдено е телото на 54-годишниот жител на... повеќе...

Кривична против тројца вработени во Катастар и еден геодет

Кривична против тројца вработени во Катастар и еден геодет

Скопје, 20 јули 2018 (МИА) - Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство поднес... повеќе...

Нухоџиќ: Членството во НАТО покрај безбедносни гаранции, носи и голем економски бенефит (видео)

Нухоџиќ: Членството во НАТО покрај безбедносни гаранции, носи и голем економски бенефит (видео)

Охрид, 20 јули 2018 (МИА) - Македонија со приклучувањето во НАТО, покрај безбедносни гаранции, ќе им... повеќе...

 „Да ги заштитиме шумите од пожари“ превентивна акција на кавадаречката полиција

„Да ги заштитиме шумите од пожари“ превентивна акција на кавадаречката полиција

Кавадарци, 20 јули 2018 (МИА) - „Да ги заштитиме шумите од пожари“ е мотото на  превентивната акција... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 20 јули 2018 (МИА) -  Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера околу 11:00 часот било пр... повеќе...

Полицијата откри 44 мигранти во камион на автопатот Гевгелија-Скопје

Полицијата откри 44 мигранти во камион на автопатот Гевгелија-Скопје

Скопје, 20 јули 2018 (МИА) -  Полицијата во камион кај првиот тунел во правец Гевгелија-Скопје завче... повеќе...

Министерот Спасовски во Охрид се сретна со министерот за внатрешни работи на Црна Гора, Нухоџиќ

Министерот Спасовски во Охрид се сретна со министерот за внатрешни работи на Црна Гора, Нухоџиќ

Охрид, 20 јули 2018 (МИА) - Македонија со приклучувањето во НАТО, покрај безбедносни гаранции, ќе им... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 20 јули 2018 (МИА) - Вчера околу 18:30 часот било пријавено дека на автопатот Гевгелија-Скоп... повеќе...

Приведени 12 странски државјанки во локал во Желино

Приведени 12 странски државјанки во локал во Желино

Скопје, 20 јули 2018 (МИА) - При контрола во угостителски објект лоциран на регионалниот пат Тетово ... повеќе...

Потешко повредено шестгодишно дете по удар од автомобил

Потешко повредено шестгодишно дете по удар од автомобил

Скопје, 20 јули 2018 (МИА) - Шестгодишно дете е потешко повредено на регионалниот пат Хиподром-Јурум... повеќе...

Загина камионџија на автопатот Гевгелија-Скопје

Загина камионџија на автопатот Гевгелија-Скопје

Скопје, 20 јули 2018 (МИА) - Педесет и седумгодишен скопјанец загинал вчера кога со камион излетал о... повеќе...

Министерот Спасовски ќе се сретне со неговиот црногорски колега Нухоџиќ

Министерот Спасовски ќе се сретне со неговиот црногорски колега Нухоџиќ

Скопје, 20 јули 2018 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во Охрид ќе ост... повеќе...

Пријавено  за исчезнато 54-годишно лице од Дебар

Пријавено за исчезнато 54-годишно лице од Дебар

Дебар, 19 јули 2018 (МИА) - Од Секторот за внатрешни равботи во Охрид информираа дека е пријавено за... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 19 јули 2018 (МИА) - На 18.07.2018 година во 15,00 часот во Секторот за внатрешни работи Шти... повеќе...