Одбрана и безбедност

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 7 септември 2018 (МИА) - На регионалниот пат село Ново Село-село Мокрино, струмичко, вчера о... повеќе...

 
Двајца пешаци со тешки повреди во две од 10 сообраќајки во Скопје

Двајца пешаци со тешки повреди во две од 10 сообраќајки во Скопје

Скопје, 7 септември 2018 (МИА) – Двајца пешаци се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно ... повеќе...

Почесна артилериска стрелба по повод Денот на независноста

Почесна артилериска стрелба по повод Денот на независноста

Скопје, 7 септември (МИА) - По повод 8-ми септември – Денот на независноста, денеска во 18 часот во ... повеќе...

Спасовски: Приоритет на МВР е подобрување на условите за работа во полициските станици

Спасовски: Приоритет на МВР е подобрување на условите за работа во полициските станици

Скопје, 6 септември 2018 (МИА) - Приоритет на Министерството за внатрешни работи е подобрувањето на ... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 6 септември (МИА) - Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе крив... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 6 септември 2018 (МИА) - Вчера во 05.30 часот на крстосница од  бул.„Илинден“  со ул.„Никола... повеќе...

Осумнаесет мигранти пронајдени во Неготинско

Осумнаесет мигранти пронајдени во Неготинско

Неготино, 6 септември 2018 (МИА) - Осумнаесет мигранти биле пронајдени синоќа во Неготинско, информи... повеќе...

Во Скопје вчера 11 сообраќајки, повредени шест лица

Во Скопје вчера 11 сообраќајки, повредени шест лица

Скопје, 6 септември 2018 (МИА) - Сопатник е тешко повреден, а пет лица се здобиле со лесни полесни п... повеќе...

Спасовски: Граѓаните да пријават доколку некој им се заканува да не излегуваат на референдумот

Спасовски: Граѓаните да пријават доколку некој им се заканува да не излегуваат на референдумот

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) - Ова е историски миг за нашата држава. Апелирам ако кој било се зака... повеќе...

Промоција на истражување и монографија „Полицијата и јавноста“

Промоција на истражување и монографија „Полицијата и јавноста“

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) - Монографијата „Полицијата и јавноста - анализа на истражувачки резу... повеќе...

Намалување на бројот на сообраќајки во тетовско во август

Намалување на бројот на сообраќајки во тетовско во август

Тетово, 5 септември 2018 (МИА) – Осумдесет и девет сообраќајни несреќи се случиле во тетовско во тек... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) - Вчера околу 10.30 часот во шума, атар на село Лазарополе, општина М... повеќе...

Шекеринска: Посетите на Столтенберг, Меркел и Курц доказ дека имаме силна поддршка

Шекеринска: Посетите на Столтенберг, Меркел и Курц доказ дека имаме силна поддршка

Скопје, 5 август 2018 (МИА) - Посетата на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг се случува н... повеќе...

Вработен во СВР Штип фалсификувал службена исправа

Вработен во СВР Штип фалсификувал службена исправа

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) - Кривична пријава е поднесена против вработен во Секторот за внатреш... повеќе...

Кривични пријави за неовластено производство на 58 стебла марихуана

Кривични пријави за неовластено производство на 58 стебла марихуана

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) - Надворешната канцеларија за криминалистички работи Радовиш, до ОЈО-... повеќе...

Работник загинал сечејќи дрво со моторна пила

Работник загинал сечејќи дрво со моторна пила

Гостивар, 5 септември 2018 (МИА) - Албански државјанин починал од повреди откако на глава му паднала... повеќе...

Тешко повреден мотоциклист од Англија

Тешко повреден мотоциклист од Англија

Гостивар, 5 септември 2018 (МИА) -  Дваесет и шестгодишен Англичанец е тешко повреден во сообраќајна... повеќе...