• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Одбрана и безбедност

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 15 септември 2018 (МИА) - На 14/15 09 2018 година во времето од 23:00 до 01:00 часот од стра... повеќе...

 
Приведен Е.Т. од Битола осомничен за убиството кај Беловодица

Приведен Е.Т. од Битола осомничен за убиството кај Беловодица

Скопје, 15 септември 2018 (МИА) - Министерството за внатрешни работи денеска потврди дека ноќеска ок... повеќе...

МВР: Приведен Е.Т. од Битола осомничен за убиството кај Беловодица

МВР: Приведен Е.Т. од Битола осомничен за убиството кај Беловодица

Скопје, 15 септември 2018 (МИА) - Министерството за внатрешни работи денеска потврди дека ноќеска ок... повеќе...

Со помош на пожарникарите извадено машко лице од водите на Вардар

Со помош на пожарникарите извадено машко лице од водите на Вардар

Скопје, 15 септември 2018 (МИА) - Синоќа со помош на Противпожарната екипа од водите на реката Варда... повеќе...

Свирепо убиен битолчанец кај Беловодица, Прилепско

Свирепо убиен битолчанец кај Беловодица, Прилепско

Прилеп, 15 септември 2018 (МИА) - Полицијата го откри и го приведе сторителот на свирепото убист... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 15 септември 2018 (МИА) - Вчера во 19,10 часот е пријавено дека на магистралниот пат Струмиц... повеќе...

Нухиу ги отвори 15. Спортски игри и средби на членовите на МПС во Охрид

Нухиу ги отвори 15. Спортски игри и средби на членовите на МПС во Охрид

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Заменик-министерот за внатрешни работи Агим Нухиу денеска во Охрид... повеќе...

Со нож нападнат малолетник од Арачиново додека чекал автобус

Со нож нападнат малолетник од Арачиново додека чекал автобус

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - На автобуска постојка на булевар „Крсте Мисирков“ во Скопје вчера ... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе ... повеќе...

Кривична пријава градоначалникот на Зрновци за злоупотреба на служеба должност

Кривична пријава градоначалникот на Зрновци за злоупотреба на служеба должност

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Полицијата поднесе кривична пријава против градоначалникот на Зрно... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Полициски службеници од СВР Куманово вчера од слобода ги лишиле ли... повеќе...

Италијанската министерка за одбрана в понеделник во Македонија

Италијанската министерка за одбрана в понеделник во Македонија

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Министерката за одбрана на Италија Елизабета Трента в понеделник ќ... повеќе...

Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Шеесет и двајца возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Гр... повеќе...

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис в понеделник во Скопје

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис в понеделник во Скопје

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис в понеделник пристиг... повеќе...

Завршна вежба за спасување заложници и извлекување на ВИП личности

Завршна вежба за спасување заложници и извлекување на ВИП личности

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Во касарната во Ѓорче Петров денеска се одржа завршна вежба за упа... повеќе...

Меѓународен тренинг семинар на специјалните полициски нукрачки тимови во Охрид

Меѓународен тренинг семинар на специјалните полициски нукрачки тимови во Охрид

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски присуствува... повеќе...

Притвор за едно лице осомничен за криумчарење мигранти

Притвор за едно лице осомничен за криумчарење мигранти

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Регионалниот центар за гранични работи Југ до Основното јавно обви... повеќе...