• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Одбрана и безбедност

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Во објект во изградба на ул.„Абаз Емин“ во Охрид синоќа околу 22.3... повеќе...

 
Во редовна контрола полицијата откри 10 мигранти во возило во Гевгелија

Во редовна контрола полицијата откри 10 мигранти во возило во Гевгелија

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Во редовна контрола на булеварот „Гевгелија“ во Гевгелија полициск... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - На 10.09.2018 година во 13.40 часот на ул.„109“ во Тетово, патничк... повеќе...

Еден загинат, двајца повредени во сообраќајка на автопатот Велес - Куманово

Еден загинат, двајца повредени во сообраќајка на автопатот Велес - Куманово

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Едно лице го загуби животот, две други, од кои едно 11-годишно дет... повеќе...

Кривична пријава за двајца скопјани осомничени за тешка кражба и помагање

Кривична пријава за двајца скопјани осомничени за тешка кражба и помагање

Скопје, 11 септември 2019 (МИА) -  Секторот за внатрешни работи Скопје - Единицата за имотни деликти... повеќе...

Во 13 сообраќајки вчера во Скопје еден загинат, десет повредени

Во 13 сообраќајки вчера во Скопје еден загинат, десет повредени

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) – Возач на патничко моторно возило загинал, а со тешки телесни повре... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - На регионалниот пат Јегуновце - Желино, на 09.09.2018 година околу... повеќе...

Двајца загинати во сообраќајка на патот Градско - Прилеп

Двајца загинати во сообраќајка на патот Градско - Прилеп

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Две лица го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случила... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - На 09.09.2018 година во 19.20 часот во Неготино, на крстосница на ... повеќе...

Во Скопје викендот 26 сообраќајки

Во Скопје викендот 26 сообраќајки

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) – Возач на мотоцикл, сопатник и тројца патници во автобус се здобиле... повеќе...

МВР: Градоначалникот Стојановски изјави дека снимката на интернет е од јануари 2018 година

МВР: Градоначалникот Стојановски изјави дека снимката на интернет е од јануари 2018 година

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Министерството за внатрешни работи доцна вечерва соопшти дека градо... повеќе...

Приведен градоначалникот на Демир Хисар

Приведен градоначалникот на Демир Хисар

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Градоначалникот на Демир Хисар, Марјанче Стојановски е приведен во ... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) -  На 08.09.2018 година во 08,30 часот во Полициска станица Македонск... повеќе...

Скопјанка тешко повредена откако автомобил удрил во ограда на ул.„Даме Груев“

Скопјанка тешко повредена откако автомобил удрил во ограда на ул.„Даме Груев“

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Триесет и едногодишната М.П. е тешко повредена два часа по полноќ о... повеќе...

Повредено момче во пекара во Скопје

Повредено момче во пекара во Скопје

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Дваесет и едногодишниот Б.И. е повреден еден час по полноќ откако к... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - На 08.09.2018 година во 17,10 часот пријавено е дека на магистрални... повеќе...

Тешки кражби во две џамии во Тетово

Тешки кражби во две џамии во Тетово

Тетово 9 септември 2018 (МИА) – Тешки кражби во две џамии во Тетово биле извршени од засега непознат... повеќе...