Одбрана и безбедност

Спасовски: Бенефиции за граѓаните со договорот за возачките дозволи со Германија (видео)

Спасовски: Бенефиции за граѓаните со договорот за возачките дозволи со Германија (видео)

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) -  Договорот за заемно признавање  на возачките дозволи со СР Герман... повеќе...

 
Шекеринска: НАТО е приоритет не заради ситни политички поени, туку заради крупните политички цели

Шекеринска: НАТО е приоритет не заради ситни политички поени, туку заради крупните политички цели

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - НАТО интеграцијата е приоритет не заради ситни политички поени, ту... повеќе...

Жена загина, а девојче е тешко повредено во сообраќајка на бул. „Србија“

Жена загина, а девојче е тешко повредено во сообраќајка на бул. „Србија“

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Шеесет и едногодишна жена го загуби животот, а тригодишно девојче ... повеќе...

МВР билтен

МВР билтен

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - На 17.09.2018 година околу 20,05 часот во Секторот за внатрешни Ск... повеќе...

Маж паднал во дупка во Марена, завршил на Клиниката за трауматологија во Скопје

Маж паднал во дупка во Марена, завршил на Клиниката за трауматологија во Скопје

Кавадарци, 18 септември 2018 (МИА) - Средовечен кавадарчанец синоќа околу 22 часот паднал во дупка в... повеќе...

Во Германија ќе се вози со македонски возачки дозволи

Во Германија ќе се вози со македонски возачки дозволи

Скопје, 26 јуни 2018 (МИА) - Македонските граѓани, кои имаат македонска возачка дозвола додека прест... повеќе...

Во Скопје 12 сообраќајки, пајакот отстранил 52 возила

Во Скопје 12 сообраќајки, пајакот отстранил 52 возила

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) – Во вкупно 12 сообраќајни незгоди што се случиле во изминатите 24 ч... повеќе...

МВР: Приведените во близина на Владата, можат да пријават насилство од полицајците (видео)

МВР: Приведените во близина на Владата, можат да пријават насилство од полицајците (видео)

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - И.Р и В.Р. кои утринава беа приведени на булеварот „Илинден“ во бл... повеќе...

Трента-Шекеринска: Ова е клучен момент за Македонија

Трента-Шекеринска: Ова е клучен момент за Македонија

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Ова е историски момент за Македонија што гледа кон иднината. Се ба... повеќе...

Берово со најниска стапка на криминал во Македонија

Берово со најниска стапка на криминал во Македонија

Берово, 17 септември 2018 (МИА) - Изнаоѓање на одредени сообраќајни решенија за непречено користење ... повеќе...

Во штипската касарна „Јане Сандански“ одбележан денот на Вториот механизиран пешадиски баталјон

Во штипската касарна „Јане Сандански“ одбележан денот на Вториот механизиран пешадиски баталјон

Штип, 17 септември 2018 (МИА) - Во штипската касарна „Јане Сандански“ денеска свечено беше одбележан... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - На 16.09.2018 година околу 22.30 часот и 30 минути на автопатот Ск... повеќе...

Триесет дилери и наркозависници привела полицијата изминатата недела во Полошко

Триесет дилери и наркозависници привела полицијата изминатата недела во Полошко

Тетово, 17 септември 2018 (МИА) – Триесет лица од повеќе места во Полошко биле приведени во текот на... повеќе...

Прекршочни пријави за две лица за нарушување на јавниот ред и мир во близина на Владата

Прекршочни пријави за две лица за нарушување на јавниот ред и мир во близина на Владата

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - На 17.09.2018 година во 01.05 часот на булевар „Илинден“ во Скопје... повеќе...

Меморандум за соработка на Макадонскиот полициски синдикат со Меѓународната полициска асоцијација

Меморандум за соработка на Макадонскиот полициски синдикат со Меѓународната полициска асоцијација

Охрид, 17 септември 2018 (МИА) – Македонскиот полициски синдикат (МПС) викендов во Охрид потпиша Мем... повеќе...

Делегација од НГ на Вермонт, предводена од генерал-мајор Стивен Креј во посета на АРМ

Делегација од НГ на Вермонт, предводена од генерал-мајор Стивен Креј во посета на АРМ

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Висока воена делегација на Националната гарда (НГ) на сојузната др... повеќе...

Полициска Канцеларија за превенција во Сингелиќ, втора во општина Гази Баба

Полициска Канцеларија за превенција во Сингелиќ, втора во општина Гази Баба

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Министерството за внатрешни работи  и СВР Скопје денеска во Сингел... повеќе...