Одбрана и безбедност

Донација од 6.452 рефлектирачки приврзоци за првачиња

Донација од 6.452 рефлектирачки приврзоци за првачиња

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Рефлектирачки приврзоци ќе добијат 6.452 првачиња во 79 училишта н... повеќе...

 
Спасовски се сретна со Каполунго и Ромеро

Спасовски се сретна со Каполунго и Ромеро

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска оствари ср... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) -  На регионалниот пат Маврови Анови - Дебар, во непосредна близина ... повеќе...

Пиштол и нож извадени во кавга во скопска детска градинка

Пиштол и нож извадени во кавга во скопска детска градинка

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Во Скопје во детската градинка на улица „Рокомија“, настанала верб... повеќе...

Штипјанец со фалсификувана диплома напредувал во службата

Штипјанец со фалсификувана диплома напредувал во службата

Скопје, 12 септември (МИА) - Штипјанец со иницијали Г.Д. (51) е осомничен дека со фалсификувана дипл... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Вчера околу 12.50 часот на улица „Кирил и Методиј“ во Скопје Д.К. ... повеќе...

Во Скопје вчера шест сообраќајки, пајакот отстранил 58 возила

Во Скопје вчера шест сообраќајки, пајакот отстранил 58 возила

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) – На подрачјето на СВР Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле ... повеќе...

Тешко повреден пешак во сообраќајка во Скопје

Тешко повреден пешак во сообраќајка во Скопје

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) -  Четириесетгодишен пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа ш... повеќе...

Спасовски на „Бледски стратегиски форум 2018“: Владата настојува реформскиот процес да почива врз целосна инклузија

Спасовски на „Бледски стратегиски форум 2018“: Владата настојува реформскиот процес да почива врз целосна инклузија

Блед, 11 септември 2018 (МИА) - Соработката со ЕУ, инструментите за помош што Унијата ги нуди во фаз... повеќе...

Кај село Смоквица пронајдени 50 мигранти во товарно возило „Ивеко“

Кај село Смоквица пронајдени 50 мигранти во товарно возило „Ивеко“

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - На автопатот Гевгелија - Скопје во близина на село Смоквица, вчера... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Во објект во изградба на ул.„Абаз Емин“ во Охрид синоќа околу 22.3... повеќе...

Во редовна контрола полицијата откри 10 мигранти во возило во Гевгелија

Во редовна контрола полицијата откри 10 мигранти во возило во Гевгелија

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Во редовна контрола на булеварот „Гевгелија“ во Гевгелија полициск... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - На 10.09.2018 година во 13.40 часот на ул.„109“ во Тетово, патничк... повеќе...

Еден загинат, двајца повредени во сообраќајка на автопатот Велес - Куманово

Еден загинат, двајца повредени во сообраќајка на автопатот Велес - Куманово

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Едно лице го загуби животот, две други, од кои едно 11-годишно дет... повеќе...

Кривична пријава за двајца скопјани осомничени за тешка кражба и помагање

Кривична пријава за двајца скопјани осомничени за тешка кражба и помагање

Скопје, 11 септември 2019 (МИА) -  Секторот за внатрешни работи Скопје - Единицата за имотни деликти... повеќе...

Во 13 сообраќајки вчера во Скопје еден загинат, десет повредени

Во 13 сообраќајки вчера во Скопје еден загинат, десет повредени

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) – Возач на патничко моторно возило загинал, а со тешки телесни повре... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - На регионалниот пат Јегуновце - Желино, на 09.09.2018 година околу... повеќе...

Мозаик

Познатиот професионален убиец на ТВ екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...