• A-
  • A
  • A+
вторник, 24 април 2018, 

Политички партии

Јанушев: Пуштањето на автопатот Демир Капија Смоквица доцни осум месеци

Јанушев: Пуштањето на автопатот Демир Капија Смоквица доцни осум месеци

Скопје, 23 април 2018 Почитувани, Пуштањето на автопатот Демир Капија - Смоквица доцни цели осум м... повеќе...

 
СДСМ: Тоа што ВМРО-ДПМНЕ не успеа за пет години, СДСМ го стори за неколку месеци

СДСМ: Тоа што ВМРО-ДПМНЕ не успеа за пет години, СДСМ го стори за неколку месеци

Скопје, 23 април 2018 Криминалното и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметено по огро... повеќе...

СДСМ: Централизираните набавки ќе овозможат заштеди

СДСМ: Централизираните набавки ќе овозможат заштеди

Скопје, 23 април 2018 Преку лошите и погубни политики кои имаа за цел единствено остварување на неч... повеќе...

Мицкоски: Јавниот долг е 4,786 милијарди евра

Мицкоски: Јавниот долг е 4,786 милијарди евра

Скопје, 23 април 2018  Почитувани граѓани, Владата на Република Македонија предводена од Зоран Зае... повеќе...

Стојановска: Пациентите добиваат се полоши здравствени услуги

Стојановска: Пациентите добиваат се полоши здравствени услуги

Скопје, 23 април 2018 - Пациентите добиваат се полоши здравствени услуги, смртноста на новороденчи... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема никаков кредибилитет да зборува за состојбата во Град Скопје

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема никаков кредибилитет да зборува за состојбата во Град Скопје

Скопје, 23 април 2018  Единствени резултати од расипничкото владеење на ВМРО-ДПМНЕ се криминалните ... повеќе...

Демократски сојуз: Без одговорност нема реформи

Демократски сојуз: Без одговорност нема реформи

23 април 2018 Демократскиот сојуз смета дека во рамките на реформите на судскиот систем мора да се ... повеќе...

Попова: Шилегов за пет месеци не започна и не дозаврши ниту еден капитален проект

Попова: Шилегов за пет месеци не започна и не дозаврши ниту еден капитален проект

Скопје, 23 април 2018 Градоначалникот Петре Шилегов за пет месеци не започна и не дозаврши ниту еде... повеќе...

СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ достигнаа очајно ниво

СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ достигнаа очајно ниво

22 април 2018  ВМРО-ДПМНЕ дефинитивно се загуби во лажните вести што секојдневно ги создава и пласи... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за однапред договорена зделка при набавката на автобуси во Скопје

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за однапред договорена зделка при набавката на автобуси во Скопје

Скопје, 22 април 2018Почитувани, Градоначалникот на Скопје досега потпиша два меморандуми за пробно... повеќе...

ДОМ со порака за зачувување на планетата Земја

ДОМ со порака за зачувување на планетата Земја

Скопје, 22 април 2018  Вечерта спроти светскиот ден на планетата земја на 21 Април во 21:00, зелени... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да шири лажни вести, а Мицкоски да одговори на прашањата за неговото раководење со АД ЕЛЕМ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да шири лажни вести, а Мицкоски да одговори на прашањата за неговото раководење со АД ЕЛЕМ

21 април 2018  Христијан Мицкоски седум дена се крие од јавноста и не дава одговори на прашањата по... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е фатен во криминал со државни пари во АД ЕЛЕМ

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е фатен во криминал со државни пари во АД ЕЛЕМ

21 април 2018 СДСМ е фатен во криминал со државни пари во АД ЕЛЕМ. Наместо транспарентна и редовна ... повеќе...

Младината на ЛДП го осуди апсењето на девојката со канабис

Младината на ЛДП го осуди апсењето на девојката со канабис

21 април 2018  Либерално Демократската Младина најостро го осудува настанот во кој беше приведена д... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да си поигрува со чувствата на граѓаните, Македонија е правна држава

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да си поигрува со чувствата на граѓаните, Македонија е правна држава

21 април 2018  ВМРО-ДПМНЕ како власт 11 години се изживуваше со граѓаните и нивните судбини, судств... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев повторно си поигра со трагедиите на семејствата на петте момчиња од Смилковското Езеро

ВМРО-ДПМНЕ: Заев повторно си поигра со трагедиите на семејствата на петте момчиња од Смилковското Езеро

21 април 2018  Срамен и недостоен е начинот на кој што денеска Зоран Заев повторно си поигра со тра... повеќе...

Груевски: „Тенк“ е бесмислен и апсурден предмет

Груевски: „Тенк“ е бесмислен и апсурден предмет

Скопје, 20 април 2018 (МИА) - Поранешниот премиер Никола Груевски по завршувањето на денешното рочиш... повеќе...

Мозаик

Кејт и Вилијам добија син

Кејт, војвотката од Кембриџ, денеска се породи со ...

Џи-Кју ја стави Библијата на листа на „најпреценети книги во светот“

Списанието за машка мода Џи-Кју објави „Листа на н...

Обдукциите не отркиле ништо сомнително околу смртта на ди-џеј Авичи

Обдукциите над телото на шведскиот ди-џеј Тим Берг...

Кејт Мидлтон се пораѓа по трет пат

Сопругата на британскиот принц Вилијам, војвотката...